„Draugystės spalvos“ tiesia tvirtus draugystės tiltus

Jau ketverius metus iš eilės LSKD „Guboja“ kartu su nuolatiniu partneriu Alytaus jaunimo centru Tarptautinei žmonių su negalią dienai paminėti organizuoja bendrus renginius. Šiemet atsižvelgiant į pandemijos situaciją nuspręsta kartu surengti virtualią dailės darbų parodą-konkursą „Draugystės spalvos“. Renginys startavo gruodžio 3-iąją Alytaus jaunimo centro Facebook`o paskyroje. Čia dvi savaites buvo galima pamatyti visų dalyvaujančiųjų darbelius bei rinkti labiausiai patikusį ir už jį balsuoti.

Parodos–konkurso dalyviai – ne tik neįgalieji, kviečiami buvo visi, nes toks ir yra šio renginio tikslas – naikinti negalios ir galios ribas, puoselėti bendradarbiavimą, skleisti žmonių su negalia kūrybinius pasiekimus ir gebėjimus. Sulaukta darbelių iš LSKD „Gubojos“ padalinių, partnerių įstaigų ir organizacijų iš Vilniaus, Alytaus, Druskininkų, Šiaulių, Joniškio, Kupiškio, Klaipėdos, Elektrėnų.

„Gubojos“ parodinės veiklos kuratorė Aušra Abromaitienė kalbėjo, kad parodinė veikla yra viena iš draugijos veiklos sričių, kur kasmet surengiama apie 5-6 parodas. Šiemet „Draugystės spalvos“ tapo finaline paroda, kurioje dalyvavo 99 autoriai, jie atsiuntė 112 darbelių iš 13 įstaigų.

Šios virtualios parodos baigiamasis renginys įvyko 2020 m. gruodžio 18 d. ZOOM platformoje, kur buvo paskelbi laureatai bei autoriai, kuriems komisija įsteigė specialiuosius prizus už meniškumą. Baigiamajame renginyje džiugią nuotaiką bei puikias emocijas liudijo ir kalbėjusiųjų mintys. LSKD „Guboja“ pirmininkė Viktorija Vitaitė neslėpė susižavėjimo visais dalyviais, apie kuriuos ji kalbėjo: „Tai pats svarbiausias dalykas, kad jūs esate tokie kūrybiški ir nepaisant pandemijos situacijos kuriate nuostabius darbus, į kuriuos įdedate daug šilumos, pozityvių minčių ir tuo dalinatės su visais. Tai labai prasminga. Taip pat noriu padėkoti Alytaus jaunimo centrui, su kuriais nuo pat bendradarbiavimo pradžios atsirado daug puikių galimybių organizuoti prasmingas veiklas, kuriose sąvoką „negalia“, pakeitė žodžiai „kūryba“, „draugystė“, „bendrystė“. Linkiu ir toliau neprarasti noro kurti ir tęsti gražius darbus, kad ir kokia nelengva situacija bebūtų.“

Renginyje gražius žodžius tarė ir Alytaus jaunimo centro direktorė Jūratė Treigienė „ Iš čia dalyvaujančiųjų  švytinčių veidų matyti, kad renginys pavyko ir nesvarbu ar patekote tarp laureatų, ar ne. Visi darbeliai ypatingi, gražūs ir įdomūs, todėl komisijai iš jų išrinkti laureatus tikrai buvo didelis iššūkis. Aš labai esu dėkinga už šią draugystę ir labai norėčiau palinkėti išlaikyti ir toliau tokią dvasią ne tik artėjančių švenčių progą, bet ir visuomet.“

Virtualus renginys sulaukė ir ypatingo svečio – Alytaus miesto savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vedėjo Vytuolio Valūno, kuris, kai tik turi galimybę, visuomet dalyvauja „Gubojos“ renginiuose, seka ir domisi draugijos veikla: „Aš labai džiaugiuosi šiuo renginiu, kuris nuvilnijo per visą šalį, įtraukė žmones ir iš mažesnių, atokesnių miestų. Tai labai reikalinga veikla, ypatingai, kai dabar esame labiau užsidarę namuose. Be galo prasminga ir tai, kad dalyvauti galėjo ne tik neįgalieji. Kuriantis žmogus visada yra laimingesnis, nes jis nežino, kas yra sėdėti be darbo, patirti nuobodulį. Tai saviraiška, kuri skatina ir tiesia bendradarbiavimo tiltus, naujas veiklas. Linkiu, kad kūryba teiktų gyvenimo džiaugsmą.“

Virtualiame susitikime buvo ne tik aptarti šio renginio rezultatai, bet ir pasidalinta naujai gimusiomis mintimis dėl tolesnės parodinės veiklos, taip pat pasidžiaugta, kad tarp laureatų yra įvairių miestų atstovų.

Virtualios dailės parodos–konkurso „Draugystės spalvos“ laureatai:

1. Vakarė Kmieliūtė (Alytaus jaunimo centras)

2. Edmundas Veselovas (LSKD ,,Guboja” Druskininkų skyrius)

3. Agnė Jasaitytė (Joniškio „Saulės“ pagrindinė mokykla Dienos užimtumo centras)

4. Aistis Radziukynas (Alytaus ,,Vilties” mokykla-darželis)

5. Dovydas Vasiliauskas (Joniškio „Saulės“ pagrindinė mokykla Dienos užimtumo centras)

6. Meinardas Rudys (Specialiosios kūrybos draugija Alytaus ,,Guboja”)

7. Domantas Navickas (Joniškio „Saulės“ pagrindinė mokykla Dienos užimtumo centras)

8. Artur Urbanovič (Alytaus jaunimo centras)

9. Emilija Bunevičiūtė(Alytaus jaunimo centras)

10. Ieva Bartkutė (Alytaus jaunimo centras)

Komisijos įsteigti paskatinamieji prizai už meistriškumą paskirti šiems autoriams:

1. Dainius Zamblauskas (VšĮ Alytaus miesto socialinių paslaugų centras)

2. Lukas Senūta (Alytaus Dzūkijos mokykla)

3. Ana Semeniuk (Biudžetinė įstaiga neįgaliųjų centras „Klaipėdos lakštutė“)

4. Mindaugas Račkas (Elektrėnų šeimos namų Paramos šeimai tarnyba)

5. Povilas Sakalauskas (Alytaus r. Daugų Vlado Mirono gimnazijos Alovės pagrindinio ugdymo skyrius)

6. Marius Milašauskas (Šiaulių miesto savivaldybės Globos namų padalinys Dienos centras „Goda“)

7. Jan Jasinovič (Šiaulių miesto savivaldybės Globos namų padalinys Dienos centras „Goda“)

8. Augustas Šalkauskas (LSKD ,,Guboja” Druskininkų skyrius)

Darbelių autoriams skirtos padėkos ir atminimo dovanėlės. Padėkas gaus ir parodoje–konkurse „Draugystės spalvos“ dalyvavusios įstaigos, organizacijos.

O visus, norinčius susipažinti su parodos–konkurso darbeliais, kviečiame pažiūrėti sukurtą vaizdo įrašą.

Parodos–konkurso „Draugystės spalvos“ organizatoriai:

LSKD „Guboja“,

Alytaus jaunimo centras

Partneriai:

LSKD „Guboja“ Alytaus krašto atstovybė

Draugijos „Guboja“ parodinę veiklą dalinai finansuoja Neįgaliųjų reikalų departamentas prie SADM.

Nuotraukoje Meinardo Rudžio tapytas paveikslas.