Orkestro bendruomenės susitikimas

Gruodžio 1-ąją virtualioje pokalbių platformoje ZOOM vyko NACIONALINIO SPALVŲ MUZIKOS ORKESTRO bendruomenės MUZIKINIS SUSITIKIMAS. Tai buvo baigiamasis renginys pagal projektą „Neįgaliųjų bendruomenės muzikinės iniciatyvos Lietuvos regionams“. Jame dalyvavo orkestro vadovai ir orkestrantai iš Vilniaus, Šiaulių, Klaipėdos, Alytaus ir Joniškio. Susitikimo tema – artėjančios šventės, tad skambėjo Kalėdų, žiemos tematikos ne tik dainos, bet ir eilės. Pirmą kartą tokiu būdu buvo išbandytas muzikavimas kartu, kai kiekvieno miesto muzikantai atlieka kūrinį, o visi kiti pritaria ritminiais instrumentais ar dainuodami kartu. Puikią nuotaiką, muzikinius kūrinius ir skaitomas eiles paįvairino ir vieni kitiems siunčiami palinkėjimai ne tik ateinančių švenčių proga, bet ir draugiškas palaikymas sėkmingai įveikti susiklosčiusią pandemijos situaciją.

Nors tai buvo projekto „Neįgaliųjų bendruomenės muzikinės iniciatyvos Lietuvos regionams“ baigiamasis renginys, tačiau toks nuotolinio bendravimo būdas labai pasiteisino, todėl panašūs renginiai ir toliau bus planuojami, nes pandemijos laikotarpiu tai yra labai reikalinga bendravimo, muzikinės patirties pasidalinimo forma.

Projektą „Neįgaliųjų bendruomenės muzikinės iniciatyvos Lietuvos regionams“ finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Neįgaliųjų reikalų departamentas prie SADM.