„Kūrybinės laboratorijos“ Inturkėje

Liepos 25 d. baigėsi penkias dienas trukusios „Kūrybinės laboratorijos“ Inturkės kaime, Molėtų rajone. Dar ilgai dalyviai gyvens pakiliomis emocijomis, nes patirta labai daug gražių, gilių ir prasmingų akimirkų.

Užsiėmimuose dalyvavo 20 įvairias negalias turinčių LSKD „Gubojos“ narių iš visos Lietuvos, jiems talkino 10 savanorių.

Kūrybinis šių penkių dienų vaisius – tai 30 min. radijo spektaklis „Kelionė į ramybę“, kurio autorė meninės raiškos studijos „Klaipėdos guboja“ vadovė Vaida Butautaitė. Jis yra apie žmogaus kelionę iš depresijos į ramybę, vidinę šviesą. Šis spektaklis sėkmingai įrašytas ir jau pradėtas montuoti. Tikimasi, kad rugpjūčio mėnesį jis jau bus prieinamas plačiai auditorijai.

Visi spektaklio dalyviai pasibaigus įrašams neslėpė emocijų. Giliai sujaudinta yra ir „Kūrybinių laboratorijų“ vadovė Vaida Butautaitė „Man šitas laikas buvo didelis stebuklas, rezultatas, kurį pasiekėme, sujaudino iki ašarų. Nieko nėra nuostabiau nei pastangos repetuojant ir girdimas klausimas, kada dar galim padirbėti!“

 „Kūrybinės laboratorijos“ skirtos jauniems neįgaliesiems, kuriems šiuose užsiėmimuose stengiamasi suteikti erdvę ir galimybes saviraiškai, kad jie galėtų realizuoti savo kūrybinį potencialą, burtis, keistis idėjomis, išbandyti save naujose veiklose.

Draugišką atmosferą ir pakilią nuotaiką vainikavo įsimintinas uždarymo vakaras su dainomis, poezija, humoro šou ir žaidimais, iš kurių įdomiausias buvo ,,Pažink draugą“, kai paėmus kito ranką ar išgirdus vieną žodį, reikėjo atpažinti draugą.

Išsiskirti niekas nenorėjo. Kai paskutinę dieną buvo išdalintas paštas, daugelis laiškus skaitė su jauduliu ir ašaromis. Visi pasižadėjo kitais metais vėl susitikti.

Dėkojame vadovams, dalyviams, savanoriams, visiems, kurie buvote kartu ar kaip kitaip prisidėjote prie šio puikaus ir nepakartojamo įvykio. Iki kitų susitikimų.

„Kūrybines laboratorijas“ organizuoja LSKD „Guboja“. Jas dalinai finansuoja Neįgaliųjų reikalų departamentas prie SADM Neįgaliųjų asociacijų veiklos rėmimo 2020 metais projektų lėšomis.