Konkursas-festivalis ,,Perliukai“ Šiauliuose

,,Esu laimingas, galėdamas per muziką išreikšti savo jausmus, emocijas.“
,,Muzikuodami kartu mes esame linksmi, nuoširdūs ir paprasti!“
,,Mėgstame smagią, trankią muziką ir džiaugiamės, kai žmonės patenkinti šypsosi ir mums ploja.“
,,Muzika – tai mano sielos kalba, kuria išreiškiu save.“
,,Labai mėgstu sceną.“
,,Muzika – tai gyvenimas. Smagu, kai darai tai, ką mėgsti.“
,,Mano širdis džiaugiasi, kai dainuoju.“

Tai tik kelios iš daugelio minčių apie muziką, dainavimą, kurias išsakė V respublikinio įtraukaus muzikavimo konkurso-festivalio ,,Perliukai“ Šiaulių regione dalyviai, vaikai ir jaunimas nuo 3 iki 35 m. Muzika jiems daugiau nei tik laisvalaikio užimtumas, tai – gyvenimas, saviraiška ir sielos kalba. Ši žinia aiškiai skambėjo visuose konkurso-festivalio ,,Perliukai“ dalyvių pasirodymuose, žavėjusiuose žiūrovus ir komisiją nuoširdumu, originalumu bei muzikalumu.

Draugijos ,,Guboja“ organizuojamas Šiaulių regioninis konkursas-festivalis ,,Perliukai“ vyko spalio 18 d. Šiaulių kultūros centre. Tai jau antrasis regioninis šio konkurso-festivalio renginys, kuriame dalyvavo apie 100 jaunųjų muzikos atlikėjų iš Kelmės, Kuršėnų, Joniškio, Panevėžio, Šiaulių, Mažeikių, Elektrėnų ir Vilniaus. Renginio globėjas Šiaulių miesto meras Artūras Visockas. Konkursą-festivalį atidarė duetas ,,Vėjų rožė“ (Irma Jokštytė ir Dainora Rubašenko), savo dainomis sušildydamos žiūrovus ir padrąsindamos konkurso dalyvius. Sveikinimo žodį tarė LSKD ,,Guboja” pirmininkė ir konkurso-festivalio ,,Perliukai“ sumanytoja Viktorija Vitaitė. Visus susirinkusius pasveikino Šiaulių miesto mero pavaduotojas Egidijus Elijošius. 

Konkursinius jaunųjų atlikėjų pasirodymus vertino patyrusių specialistų komanda: žiuri komisijos pirmininkas – Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos docentas, choro dirigentas Gediminas Ramanauskas; nariai: Vilniaus Karoliniškių muzikos mokyklos mokytoja metodininkė, dainininkė Raimonda Janutėnaitė ir Vilniaus muzikos mokyklos ,,Lyra” mokytoja, pianistė Dainora Rubašenko. Konkurso-festivalio ,,Perliukai“ Šiaulių regione dalyviai džiugino puikiais pasirodymais bei gera nuotaika.

Festivalio programoje pasirodė talentingasis Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos akordeonistų duetas Miglė Dambrauskaitė ir Motiejus Dudnikas (mokytoja Marytė Markevičienė) bei Šiaulių kultūros centro vokalo studija ,,Rokoko“ (vadovė Rasa Kauneckaitė). Renginį vedė Tomas Jašinskas.

Renginys finansuojamas Šiaulių m. savivaldybės, Lietuvos kultūros tarybos, Neįgaliųjų reikalų departamento prie SADM lėšomis. Dėkojame Šiaulių miesto savivaldybei už prizus konkurso laureatams, Šiaulių m. savivaldybės Kultūros skyriui už padėkas dalyviams. Taip pat dėkojame rėmėjui AVON už dovanėles dalyviams ir jų pedagogams bei Šiaulių Alka LIONS klubui už specialius prizus I premijos laureatams. 

Sveikiname V respublikinio įtraukaus muzikavimo konkurso-festivalio ,,Perliukai“ Šiaulių regiono laureatus:
I premija – solistė vokalistė Rinalda Pocevičiūtė (LSKD ,,Guboja“ Šiaulių krašto atstovybė, mokytoja Eridana Tallat-Kelpšienė);
I premija – vokalinis ansamblis (Šiaulių ,,Ringuvos“ mokykla, mokytoja Laima Kulšytė);
II premija – solistas vokalistas Darijus Škėla (Šiaulių ,,Dermės“ mokykla, mokytoja Vitalija Kučienė);
II premija – instrumentinis-vokalinis ,,Spalvų muzikos“ orkestras (Šiaulių miesto savivaldybės globos namų dienos centras ,,Goda“, mokytojos Natalija Pugačienė ir Ilona Būdavaitė);
III premija – solistas vokalistas Klaidas Stankus (Šiaulių ,,Ringuvos“ mokykla, mokytoja Laima Kulšytė);
III premija – instrumentinis-vokalinis ansamblis ,,Spalvota mozaika“ (Joniškio ,,Saulės“ pagrindinės mokyklos Dienos užimtumo centras, mokytojas Karolis Pratkus);
III premija – instrumentinis ansamblis ,,Mes“ (Panevėžio jaunuolių dienos centras, mokytoja Gintautė Bakanavičienė).

Kiti konkurso festivalio dalyviai buvo įvertinti nominacijomis už originalumą ir muzikalumą. Dėkojame visiems konkurso-festivalio dalyviams ir jų mokytojams, vadovams.