Meninės raiškos studija „Klaipėdos guboja“

2019 m. gruodžio 19 d. Klaipėdos m. viešojoje Ievos Simonaitytės bibliotekoje įvyko muzikinis spektaklis „Reikia kalėdų ar ne?“ (režisierės Danutė Marcelė Balčiūnienė ir Vaida Butautaitė). Tai nuotaikingas, šmaikštus ir linksmas, pilnas netikėtumų renginys visai šeimai. Spektaklis buvo parodytas du kartus, gruodžio 22 d. – Luokės daugiafunkcio centro bendruomenės namų salėje. „Klaipėdos gubojos“ meninės raiškos studijos nariai labai noriai repetavo, siūlė idėjas, stengėsi sukurti gražų ir profesionalų pasirodymą. Ir jiems tai pavyko, žiūrovai šypsojosi ir nuoširdžiai dėkojo.

Metai buvo spalvingi įvairia kūrybine veikla. Klaipėdos gubojiečiai ne tik daug repetavo, bet ir keliavo, lankė spektaklius, koncertus, dalyvavo konferencijose, vedė edukacinius užsiėmimus gimnazijose ir progimnazijose. Dalyviai mokėsi, patys organizavo ir vedė renginius. Vienas iš ryškesnių renginių vyko vasario 22 d. „P.S. Būk laisva, Lietuva“.

Studijoje labai svarbi kiekvieno lankančio nuomonė, todėl stengiamasi suteikti galimybę patiems organizuoti liaudies dainų popietes, poezijos vakarus, muzikinius protmūšius ir kita. Užsiėmimų metu vyksta diskusijos, retorikos meno, kūno kalbos mokymai. Savęs pažinimo popiečių metu atrandamos stipriosios ir silpnosios pusės, diskutuojama apie galimybę mokytis ir dirbti, apie pareigą, atsakomybę ir savęs realizaciją.

Studijoje visus metus buvo plėtojama instrumentinio-vokalinio ansamblio „Pajūrio spalvos“ veikla, kurioje 11 asmenų su negalia lavino muzikinius gebėjimus ir įgijo jungtinio muzikavimo įgūdžių. Ansamblio vadovas Ramūnas Šlepavičius. Kolektyvo nariai mokėsi groti įvairiais populiariais estradinės muzikos instrumentais ir atlikti įvairių žanrų dainas. Gabiausi muzikantai dalyvavo neįgaliųjų nacionalinio „Spalvų muzikos“ orkestro koncertinėje veikloje. 

Meninės raiškos studiją „Klaipėdos guboja“ šiais metais lankė 38 nariai, iš jų 15-ai, pagal galimybes, buvo teikiamos asmens asistento paslaugos.Neįgaliųjų meninės raiškos studijos „Klaipėdos guboja“ veiklą dalinai finansuoja Klaipėdos miesto savivaldybė 2019 m. socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems bendruomenėje projekto lėšomis.