Mes SOSTINĖS DIENOSE 2021

Siekdama prisidėti prie visiems patogaus, tolerantiško ir kuriančio miesto vizijos, Lietuvos specialiosios kūrybos draugija „Guboja“ jau 16 metų „Sostinės dienų“ metu sukviečia į Vilnių meno mėgėjus, paliestus negalios, jų bendraminčius iš įvairių Lietuvos regionų. Šių metų programoje – koncertas „Jurgis Brūzga ir nacionalinis „Spalvų muzikos“ orkestras“, kuris tęsia ilgametes įtraukios šventės „Tau, Vilniau!“ tradicijas. 
Koncerto organizatorius: Lietuvos specialiosios kūrybos draugija „Guboja“.
Partneriai: Lietuvos aklųjų ir silnaregių sąjunga, Lietuvos kurčiųjų draugija, Lietuvos gestų vertimo centras, asociacija „Savarankškas gyvenimas“.
Rėmėjai: Neįgaliųjų reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ministerijos, Vilniaus miesto savivaldybė, Lietuvos kultūros taryba.
Šiame koncerte pasirodė prieš 23 metus draugijos „Guboja“ suburtas nacionalinis „Spalvų muzikos“ orkestras (vyr. dirigentai Natalija Pugačienė ir Romualdas Brūzga) ir šio orkestro solistas Emilis Korickij. Koncerte skambėjo žmonių su regėjimo negalia – Vaidos Butautaitės, Gražvydo Sidiniausko ir dueto „Vėjų rožė“ – Irminos Jokštytės ir Dainoros Rubašenko – sukurtos dainos, kurios dalyvavo tarptautiniame dainų konkurse ILSC („International Low-Vision Song-Contest“). Koncerto dalyvius ir žiūrovus pasveikino Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė. Šį spalvingą, kupiną gerų emocijų koncertą vedė dainininkas Jurgis Brūzga ir klarnetininkas Karolis Pratkus. Renginio metu talkino savanoriai – Vilniaus lietuvių namų mokiniai ir Pasieniečių mokyklos kursantai. Koncerto dalyviai taip pat sudalyvavo kampanijoje „Jokio skirtumo“ – prisėdo ant „Jokio skirtumo“ bendravimo suoliuko, kuris šiandien ir ateinančią savaitę bendravimui lauks V. Kudirkos aikštėje. Šios kampanijos tikslas – parodyti, kad visi žmonės, nesvarbu – su negalia ar be jos, nori įdomiai gyventi, dirbti, studijuoti, auginti vaikus, groti, dainuoti. Šios kampanijos iniciatorius – Neįgaliųjų reikalų departamentas prie SADM.

Dėkojame žiūrovams už palaikymą ir šypsenas, partneriams už bendradarbiavimą ir pagalbą, Sostinės dienų organizatoriams už galimybę, rėmėjams už finansavimą! Iki kitų susitikimų!

Nuotraukos Natalijos Sevostjanovienės.