Muzikinė stovykla Druskininkuose 2023 m.

Rugpjūčio 14-22 d. Druskininkuose viešėjo Lietuvos specialiosios kūrybos draugijos „Guboja“ suburtas nacionalinis „Spalvų muzikos“ orkestras (vadovė – draugijos  „Guboja“ pirmininkė Viktorija Vitaitė, vyr. dirigentė Natalija Pugačienė), švenčiantis 25 metų kūrybinės veiklos sukaktį. Kasmet šio kolektyvo veikloje dalyvauja apie 60 įvairią negalią turinčių žmonių bei muzikos profesionalų iš įvairių Lietuvos miestų. 

Tradicinėje muzikinėje stovykloje Druskininkuose, kuri vyko dviem pamainomis, kartu su orkestru dalyvavo ir respublikinio įtraukaus muzikavimo konkurso-festivalio „Perliukai“ laureatai (gabūs muzikai talentingi jaunuoliai, turintys įvairias negalias iš visos šalies). Prasminga, kad ši stovykla vyko tarptautinio konkurso ir festivalio „Muzika be sienų“ metu. Tai suteikė galimybę asmenims su negalia koncertuoti vienoje scenoje kartu su šio konkurso ir festivalio dalyviais, o taip pat dalyvauti meistriškumo pamokose, kurias vedė žymūs menininkai – Lietuvos operos primadona, profesorė Irena Milkevičiūtė bei džiazo muzikantas, saksofonininkas, profesorius Petras Vyšniauskas.

Nepaisant karštų orų, muzikinėje stovykloje vyko intensyvios repeticijos, kūrybiniai, edukaciniai, sveikatinimo bei kiti renginiai, skatinantys asmenų su negalia savarankiškumą, kūrybiškumą, aktyvumą, bendravimą ir bendradarbiavimą. Stovyklos metu Druskininkų M. K. Čiurlionio meno mokykloje įvyko ir parodos „Karalių pasakos“ atidarymas. Jo metu pristatyti Šiaulių miesto savivaldybės globos namų padalinio dienos centro ,,Goda“ dailės studijos ir Lietuvos specialiosios kūrybos draugijos „Guboja“ Druskininkų skyriaus menininkų su negalia darbai, įkvėpti M. K. Čiurlionio kūrybos. Stovyklos veiklų įprasminimu tapo „Muzika be sienų“ koncertas Druskininkų pramogų aikštėje bei du koncertai „Vasaros šypsenos“, skirti kurorto gyventojams ir svečiams. Šiuose koncertuose pasirodė nacionalinio „Spalvų muzikos“ orkestro dalyviai iš Vilniaus, Šiaulių, Klaipėdos, Panevėžio, Druskininkų bei solistai, kurių dauguma yra respublikinio įtraukaus muzikavimo konkurso-festivalio „Perliukai“ laureatai: Vaida Butautaitė-Sankovskaja (vokalas), Jevgenij Bumbul (vokalas), Rinalda Pocevičiūtė (vokalas), Raigardas Daraganas (fortepijonas), Svajūnas Birgiolas (saksofonas), Žydrūnas Kazlauskas (vokalas), Edvinas Monsovskij (vokalas), Mark Volynskij (vokalas), Nedas Normantas (vokalas) ir kt. Koncertus „Vasaros šypsenos“, kurie vyko Druskininkų pramogų aikštėje ir prie muzikinio fontano, vedė nacionalinio „Spalvų muzikos“ orkestro solistas, klarnetininkas Karolis Pratkus.

Muzikinė stovykla Druskininkuose baigėsi. Stovyklautojai išsivežė daugybę gerų emocijų ir naujų patirčių. Nuoširdžiai dėkojame konkurso ir festivalio „Muzika be sienų“ organizatoriams už muzikinę bendrystę, Druskininkų kultūros centro ir „Dainavos“ sanatorijos kolektyvams už bendradarbiavimą ir svetingumą, o Lietuvos kultūros tarybai ir Neįgaliųjų reikalų departamentui prie SADM už draugijos „Guboja“ ir šios stovyklos finansavimą. Speciali padėka skrieja visiems šios stovyklos organizatoriams, vadovams, pagalbininkams: Raimondai Janutėnaitei, Mindaugui Valaičiui, Aušrai Abromaitienei, Dariui Abromaičiui, Natalijai Sevastjanovienei ir Margaritai Kateščenkienei iš Vilniaus, Ramūnui Šlepavičiui, Daivai Sadauskaitei ir Editai Racevičienei iš Klaipėdos, Karoliui Pratkui ir Editai Pratkienei iš Panevėžio, Natalijai Pugačienei ir Ilonai Būdavaitei iš Šiaulių, Raimondai Pocevičienei iš Mažeikių. Kartu mes galime padėti šiems žmonėms lavintis, tobulėti, keliauti, bendrauti, siekti svajonių išsipildymo.

Viktorija Vitaitė
Lietuvos specialiosios kūrybos draugijos „Guboja“ pirmininkė

Nuotraukos Natalijos Sevostjanovienės ir Dariaus Abromaičio.