Muzikinė vasara

Vasara jau iškeliavo, palikdama šiltus ir saulėtus prisiminimus. Tad kviečiame apžvelgti draugijos „Guboja“ muzikines patirtis – nacionalinio ,,Spalvų muzikos“ orkestro ir „Perliukų akademijos“ vasaros renginius, kurių buvo tikrai gausu.

Kelionės į Šakius ir Joniškį
Pirmas vasaros mėnuo nacionalinio „Spalvų muzikos“ orkestro dalyviams – LSKD „Guboja“ SPALVŲ ORKESTRO studijos lankytojams – buvo ne tik muzikaliai darbingas, bet ir įdomus. Birželio 22 d. jie vyko į edukacinę-pažintinę kelionę po Šakių kraštą. Aplankė Zyplių dvarą, Varlių muziejų ir jo įkūrėją Varlių karalienę p. Reginą, atsigaivino V. Kudirkai skirtame fontane su 24 varpų karilionu, pasivaikščiojo unikalia upe-gatve Plokščiuose ir pasigrožėjo Geldaugiškio dvaru. Namo grįžo pasipildę nuostabiais įspūdžiais. O visai netrukus birželio 30 d. šios studijos muzikantai keliavo pas draugus į Joniškį. Joniškio ,,Saulės“ pagrindinės mokyklos Dienos užimtumo centras šventė 15-ąjį gimtadienį. Muzikantai pasveikino centro vadovus ir lankytojus su šia gražia sukaktimi, o taip pat grojo lauko estradoje ir dovanojo gerą nuotaiką šventės dalyviams. 

,,Perliukų akademija
Liepos 5-14 d. Palangoje vyko „Perliukų akademijos“ renginiai, kuriuos kasmet organizuoja draugija „Guboja“, bendradarbiaudama su VšĮ „Klasika LT“. Akademijos veikloje dalyvavo apie 20 asmenų. Tai – muzikai gabūs jauni atlikėjai, turintys įvairią negalią, jų pedagogai, juos lydintys asmenys, konsultantai, lektoriai ir kt. Jaunieji talentai įsiliejo į tarptautinio M. K. Čiurlionio festivalio programą – koncertavo Jaunųjų talentų maratone, kuris vyko Kultūros bare „Kablys: jūra. Kultūra“, prie Kurhauzo salės pristatė muzikinį ekspromtą, o taip pat koncertavo Palangos vaikų reabilitacijos sanatorijoje „Palangos gintaras“. Dainininkė Vaida Butautaitė ir džiazo pianistas Raigardas Darganas turėjo galimybę dalintis scena su žymiais Lietuvos menininkais: Raigardas – su saksofonininku Petru Vyšniausku, pianiste Aleksandra Žvirblyte ir perkusininku Arkady Gotesman, o Vaida – dainininkais Kristian Benedikt (Vaidu Vyšniausku) ir Vilija Kuprevičiene. „Perliukų akademijos“ dalyviams taip pat vyko kūrybinės dirbtuvės, meistriškumo pamokos, kurias vedė St. Šimkaus konservatorijos džiazo ir populiariosios muzikos pedagogė Livija Trakumienė, prof. Aleksandra Žvirblytė, prof. Petras Vyšniauskas ir kt. Dalyviai taip pat nemokamai lankėsi tarptautinio M. K. Čiurlionio festivalio koncertuose, dalyvavo kitoje veikloje.

Kūrybinės dirbtuvės Klaipėdoje 
Liepos mėn. Klaipėdoje tradiciškai vyko nacionalinio ,,Spalvų muzikos“ orkestro kūrybinės dirbtuvės. Muzikantai iš Vilniaus, Klaipėdos, Šiaulių, Kauno ir Joniškio (47 orkestro nariai ir vadovai) repetavo bei rengė repertuarą dviejose pamainose: I pamaina – liepos 25-28 d., II pamaina – liepos 28-31 d. O repeticijas vainikavo net du koncertai: liepos 27 d. koncertas neįgaliųjų centre „Klaipėdos lakštutė“, o liepos 30 d. koncertas Klaipėdos apskrities I. Simonaitytės viešojoje bibliotekoje. Po koncerto artistai dar spėjo atsipūsti ir pasigrožėti Klaipėdos Botanikos sodo augalų įvairove bei Klaipėdos miestu ir jūra.

Kūrybinės dirbtuvės Plungėje
Neseniai grįžę iš Klaipėdos, nacionalinio ,,Spalvų muzikos“ orkestro muzikantai ir vadovai vėl krovė lagaminus. Rugpjūčio 4-7 d. orkestro kūrybinės dirbtuvės pirmą kartą vyko Plungėje. Muzikantai iš Vilniaus, Šiaulių, Joniškio ir Klaipėdos repetavo, o rugpjūčio 6 d. 18 val. surengė muzikinį pasirodymą „Vasaros šypsenos“ Plungės kultūros centre. Koncerte pasirodė nacionalinis ,,Spalvų muzikos“ orkestras (vyr. dirigentai N. Pugačienė, R. Brūzga), Plungės kultūros centro pučiamųjų orkestras (vadovas R. Jasevičius), merginų choreografinė grupė (vadovė E. Rimeikytė), solistai V. Butautaitė (Klaipėda), R. Pocevičiūtė (Mažeikiai), D. Kaniauskas (Plungė). Orkestrai ne tik atliko savo programas, bet kartu parengė jungtinių kūrinių. Tai unikalus bendrystės projektas, kai muzikos profesionalai, meno mėgėjai groja kartu su žmonėmis turinčiais negalią. Tikimės, jog užsimezgusi draugystė su Plungės kultūros centru tęsis ir tariame Plungei ,,Iki pasimatymo!“. 

Muzikinė stovykla Druskininkuose
Rugpjūčio 12-16 d. ir rugpjūčio 16-20 d. Druskininkuose vyko tradicinė muzikinė stovykla (I-II dalys). Stovykloje dalyvavo daugiau kaip 60 nacionalinio Spalvų muzikos“ orkestro dalyvių ir respublikinio konkurso-festivalio „Perliukai“ laureatų, jų vadovų bei lydinčių asmenų iš Vilniaus, Šiaulių, Klaipėdos, Joniškio, Mažeikių, Druskininkų, Alytaus.Stovyklos kūrybinėse dirbtuvėse dalyviai rengė jungtinį repertuarą, dalyvavo tarptautinio konkurso-festivalio „Muzika be sienų“ renginiuose, patrauklioje edukacinėje, kitoje veikloje. Rugpjūčio 14-15 d. vyko du koncertai Druskininkų Pramogų aikštėje, kuriuose stovyklautojai koncertavo su tarptautinio konkurso-festivalio „Muzika be sienų“ dalyviais. Rugpjūčio 17 d. dalyvavo ir grojo Karolio Dineikos Sveikatingumo parke, renginyje „Druskininkų „Gubojai“ 20“, o rugpjūčio 19 d. surengė nuotaikingą muzikinį ekspromtą-koncertą „Vasaros šypsenos“ prie muzikinio fontano. Stovyklos dalyviai taip pat dalyvavo edukacinėje programoje ir lankė miesto žymias vietas.

Draugija „Guboja“ nuoširdžiai dėkoja gubojiečių bendruomenei, šios veiklos partneriams ir bendraminčiams – Plungės, Druskininkų kultūros centrams, VšĮ „Klasika LT“, Šiaulių globos namams, neįgaliųjų centrui „Klaipėdos lakštutė“, Klaipėdos apskrities I. Simonaitytės viešąjai bibliotekai, Joniškio ,,Saulės“ pagrindinės mokyklos Dienos užimtumo centrui ir visiems kitiems, prisidėjusiems prie šios veiklos organizavimo. Speciali padėka skrieja Neįgaliųjų reikalų departamentui prie SADM, Lietuvos kultūros tarybai bei Vilniaus, Alytaus, Klaipėdos, Druskininkų savivaldybėms, be kurių finansinės paramos ši muzikinė veikla negalėtų vykti.