„Muzikiniai ekspromtai viešose erdvėse“ aplankė Klaipėdą ir Palangą

2019-ųjų birželio 19 d. Klaipėdoje, dviejose klaipėdiečių ir šio miesto svečių gausiai lankomose vietose – Smiltynės perkėloje ir muzikiniame kelte – vyko du projekto ,,Muzikiniai ekspromtai viešose erdvėse“ renginiai.  Į Klaipėdą šis projektas atkeliavo iš Lietuvos sostinės – Vilniaus. Neįgaliųjų meno mėgėjų ir muzikos profesionalų pasirodymuose dalyvavo draugijos „Guboja“ suburtas SPALVŲ ORKESTRAS, vadovaujamas Romualdo Brūzgos ir Valerijos Brūzgienės, Šiaulių globos namų padalinio – centro „Goda“ ritmo grupė, vadovaujama Natalijos Pugačienės ir Ilonos Budavaitės, klarnetininkas Karolis Pratkus bei VšĮ Šeiko šokio teatras ir BĮ neįgaliųjų centras „Klaipėdos lakštutė“, kurie pristatė performansą „Pradžia“. 

Liepos 10 d. projektas ,,Muzikiniai ekspromtai viešose erdvėse“ atkeliavo į Palangą. Kadangi oras buvo nepalankus – lyjo, vietoje planuoto pasirodymo Jūratės ir Kastyčio skvere, muzikiniai ekspromtai persikėlė prie autobusų stoties ir vyko parduotuvėje MAXIMA. Palangos ekspromtuose dalyvavo jauni muzikos atlikėjai, turintys negalią, o taip pat muzikos profesionalai (vokalistai ir instrumentalistai). Tai – Deividas Kaniauskas iš Plungės, Vaida Butautaitė iš Klaipėdos, Donata Domarkaitė iš Kauno, Raimonda Janutėnaitė, Romualdas Brūzga, Mindaugas Valaitis, Deividas Mankevičius ir Valerija Brūzgienė iš Vilniaus, Irmina Beneševičiūtė iš Šeduvos bei Rendis Tamoševičius ir Dana Danielienė iš Palangos. Parduotuvės lankytojai ir darbuotojai mus sutiko svetingai –jie kartu su mumis dainavo ir muzikavo, o po pasirodymo atlikėjams įteikė tortą. 

Primename, kad projektas „Muzikiniai ekspromtai viešose erdvėse“ – tai jungtiniai meno megėjų pasirodymai, kuriais siekiame pristatyti visuomenei asmenų su negalia muzikinius pasiekimus ir gebėjimus lygiaverčiais pagrindais įsilieti į šalies kultūrinį gyvenimą bei jį praturtinti. Šių ekspromtų aktyviais dalyviais kviečiami tapti visi norintys asmenys – jie kviečiami trumpam sustoti pagroti, padainuoti ar pasiklausyti ir taip tapti muzikinių ekspromtų dalimi. Šiais metais šis projektas vykdomas Vilniuje, Klaipėdoje, Palangoje, Druskininkuose. Projekto „Muzikiniai ekspromtai viešose erdvėse“ organizatorius – Lietuvos specialiosios kūrybos draugija „Guboja“, partneris Klaipėdoje – BĮ neįgaliųjų centras „Klaipėdos lakštutė“. Projektas finansuojamas Lietuvos kultūros tarybos lėšomis. Projekto renginius Vilniuje rėmė ir Vilniaus m. savivaldybė.