Muzikos kolektyvai

LSKD „Guboja“ SPALVŲ ORKESTRO studija (Vilnius)
Vadovai Romualdas Brūzga, Valerija Brūzgienė, Raimonda Janutėnaitė
Tai – pirmasis „spalvų muzikos“ kolektyvas, 1995 m. pradėjęs taikyti spalvų metodiką Lietuvoje. Nuo 2015 metų šis kolektyvas veikia kaip studija. Šioje studijoje, kurią lanko apie 30 muzikantų, turinčių intelekto, kitą negalią, mokomės gyvenimo pagrindų: būti kartu, organizuotai atlikti užduotis, atkakliai siekti tikslo. Mokomės pakantumo ir tolerancijos, išreikšti savo mintis žodžiu ir muzikiniais garsais. Gilinamės į muzikos paslaptis – mokomės skaityti natas, valdyti muzikos instrumentą, interpretuoti, dainuoti. Įsisaviname kolektyvinio ir individualaus muzikavimo pagrindus – atlikti solines, vokalines, pritariančias, bosines, harmonines partijas, o svarbiausia, visa tai sudėti draugėn ir emocingai pagroti. Puiku – štai jums ir muzika! Mes turime draugų ir visada ieškome naujų. Esame neįgaliųjų nacionalinio „Spalvų muzikos“ orkestro nariai. Iki „krizės“ buvome ir I Europos neįgaliųjų „Spalvų“ orkestro dalyviai. 2005 m. mūsų kolektyvo nariai atstovavo Lietuvą Europos sutrikusio intelekto žmonių dainų konkurse ir buvo tarp keturių geriausių kolektyvų. Koncertavome daugelyje prestižinių Vilniaus miesto salių, daugelyje Lietuvos miestų, miestelių bei tarptautiniuose festivaliuose užsienyje – Vokietijoje, Danijoje, Rusijoje, Turkijoje, Moldovoje ir kitose šalyse.

Šiaulių m. savivaldybės globos namų padalinio dienos centro „Goda“ „Spalvų muzikos“ orkestras (Šiauliai)
Vadovės Natalija Pugačienė ir Ilona Būdavaitė
Tai – antrasis „spalvų muzikos“ kolektyvas Lietuvoje, 1995 m. pradėjęs taikyti spalvų metodiką. Šiuo metu orkestre groja 18 muzikantų, turinčių intelekto negalią, visi jie dienos centro „Goda“ lankytojai. Kiekvienais metais orkestras paruošia po tris – keturias koncertines programas, aktyviai koncertuoja ir keliauja. Orkestro tikslas – dalinti žiūrovams džiaugsmą ir gerą nuotaiką, o tuomet ir patiems gyventi linksmiau. Muzikantai daug koncertuoja Lietuvoje bei teko dalyvauti muzikiniuose festivaliuose Lenkijoje, Vokietijoje, Olandijoje, Latvijoje, Graikijoje, Ispanijoje. Muzikantai mėgsta organizuoti koncertus bei įvairias menines akcijas aktyviai reaguodami į Lietuvos aktualijas. 2018 m. vykdėme akciją darželiuose kur grojome ir vaidinome kartu su vaikais. 2018 m. akcija „Šiaulieti, švęsti kartu smagiau – Atkurtai Lietuvai 100“ sulaukė labai daug atgarsių ir dalyvių, nes orkestras suorganizavo 123 koncertus įvairiose įmonėse, įstaigose ir organizacijose. 2019 m. suorganizavome akciją įtraukiant dailės, judesio ir muzikavimo veiklas su įvairaus amžiaus mokiniais. Nuo 1998 m. šis kolektyvas yra neįgaliųjų nacionalinio „Spalvų muzikos“ orkestro dalis, o tai – puiki galimybė keliauti ir dalintis kūrybine raiška su bendraminčiais iš kitų Lietuvos miestų, muzikuoti kartu su muzikos profesionalais.

Specialiosios kūrybos draugijos Alytaus „Guboja“ ansamblis „Spalvotoji gama“ (Alytus)
Vadovas Stasys Mikalonis

Kolektyvas susikūrė 1996 metais. Šiuo metu jame groja 12 vaikų ir jaunuolių iš Alytaus, kurie lanko VšĮ Alytaus miesto socialinių paslaugų centrą. Kiekvienais metais sulaukiame vis naujų ansamblio narių. Mūsų instrumentai gana įvairūs: sintezatoriai, melodikos, mušamieji, gitara. Daiva ir Vaida yra ansamblio solistės. Grojame gana įvairią muziką – nuo lietuvių liaudies dainų iki klasikos, nevengiame ir linksmų dainelių. Muzika mums puiki priemonė tobulėti, pasisemti gerų emocijų ir gyvenimo džiaugsmo. Koncertuojame dažniausiai Lietuvoje, o dalyvaujantys neįgaliųjų nacionalinio „Spalvų muzikos“ orkestro sudėtyje išvyksta ir toliau. 2010 m. mūsų ansamblis, kaip susigiminiavusių miestų programos dalyvis, buvo pakviestas koncertuoti Prancūzijoje, Vilari miestelyje.

Neįgaliųjų meninės raiškos studijos „Klaipėdos guboja“ ansamblis „Pajūrio spalvos“ (Klaipėda)
Vadovas Ramūnas Šlepavičius
Ansamblis „Pajūrio spalvos“ įkurtas 2012 metais. Kasmet jame muzikinius gabumus lavina 14-16 klaipėdiečių, kurių dauguma turi sutrikusio intelekto ar kompleksinę negalią. Ansamblį įkūrė draugija „Guboja“, bendradarbiaudama su Klaipėdos m. neįgaliųjų centru „Klaipėdos lakštutė“. Neįgalieji susipažįsta su spalvų metodika, mokosi groti įvairiais muzikos instrumentais (būgnais, elektriniais vargonėliais, gitara, barškučiais, tamburinais, trikampiais ir kt.), dainavimo pagrindų. Kolektyvas aktyviai dalyvauja neįgaliųjų meninės raiškos studijos „Klaipėdos guboja“ organizuojamuose renginiuose, koncertuoja Klaipėdos miesto mokyklose, bibliotekose ir kt. Gabiausi muzikai neįgalieji, kurie atrenkami dalyvauti nacionaliniame „Spalvų muzikos“ orkestre, rengia privalomąjį repertuarą ir dalyvauja jungtinėje kūrybinėje, koncertinėje veikloje kartu su kitų miestų regioninių kolektyvų nariais.

LSKD „Guboja“ ir Joniškio „Saulės“ mokyklos neįgaliųjų nacionalinio „Spalvų muzikos“ orkestro „Spalvų muzikos“ grupė (Joniškis) 
Vadovas Karolis Pratkus

LSKD „Guboja“ (pirmininkė Viktorija Vitaitė) ir Joniškio „Saulės“ pagrindinė mokykla (direktorius Tomas Armonavičiaus) neįgaliųjų meninio ugdymo, kultūrinės veiklos organizavimo, visuomenės švietimo, kitais klausimais bendradarbiauja nuo 2015 metų. Bendradarbiavimo pagrindu įvyko ne vienas renginys ir projektas. Na, o visai neseniai, Joniškio „Saulės“ pagrindinės mokyklos Dienos užimtumo centre veiklą pradėjo neįgaliųjų nacionalinio „Spalvų muzikos“ orkestro „Spalvų muzikos“ grupė. Grupei vadovauja patyręs muzikos pedagogas, aktyvus „Guboja“ narys, klarnetininkas Karolis Pratkus. Smagu, kad Joniškio neįgalieji turės galimybę susipažinti su spalvų metodika, aktyviau dalyvauti neįgaliųjų nacionaliniame „Spalvų muzikos“ orkestre.

  •  
  •