Nacionalinio „Spalvų muzikos“ orkestro stovykla Druskininkuose (I dalis)

Kaip ir kiekvieną vasarą, taip ir šiemet, tradiciškai Druskininkuose rengiama draugijos „Guboja“ muzikinė stovykla, kurioje dalyvauja nacionalinis „Spalvų muzikos“ orkestras. Liepos 1-5 dienomis jau įvyko muzikinės stovyklos pirmoji dalis, nes dėl koronaviruso grėsmės Lietuvoje, atsižvelgiant į Vyriausybės nutarimus ir rekomendacijas, stovykla šiemet skaidoma į dvi dalis dėl mažesnio dalyvių skaičiaus apsaugant jų sveikatą.

Pirmojoje dalyje į muzikinę stovyklą susibūrė orkestro dalyviai iš Vilniaus, Šiaulių, Klaipėdos, Joniškio, Kauno. Stovykla buvo itin turininga ir intensyvi. Jos metu orkestrantai kasdien ne tik repetavo, muzikavo, bet ir dalyvavo įdomiuose edukaciniuose užsiėmimuose. Antrąją stovyklos dieną vyko kultūrinis-edukacinis renginys „M. K. Čiurlionio paletė“.  Įkvėpti didžiojo menininko kūrybos – muzikos ir tapybos, susipažinę su grafikos technika ir simbolių kalba, dalyviai mokėsi piešinyje pavaizduoti savo inicialus. Paskaitą vedė Jūratė Kazakevičiūtė.

Trečiąją muzikinės stovyklos dieną vyko edukacinis renginys „Keliaujame ir kuriame“. Jame Šiaulių grupės vadovės Ilonos Būdavaitės sukurtos pažintinės ir linksmos užduotys buvo atliekamos keliaujant po kurortą ir taip leido geriau pažinti puikų miestą ir nuotaikingai praleisti laiką.

O liepos 4-ąją įvyko nuostabi stovyklos kulminacija – koncertas  „Vasaros šypsenos” Druskininkų Pramogų aikštėje. Nacionalinio „Spalvų muzikos“ orkestro atliekamoje valandos programoje skambėjo lietuvių ir užsienio autorių muzikinės kompozicijos, kiti kūriniai. Orkestro vyr. dirigentė Natalija Pugačienė. Kartu su orkestru koncertavo džiazo pianistas Raigardas Daraganas, dainininkai Vaida Butautaitė, Emilis Korickij, Edvinas Monsovskij, Ieva Vaitkutė. Visi atlikėjai buvo itin šiltai sutikti ne tik plojimais, bet ir dainuojant kartu.

LSKD „Guboja pirmininkė Viktorija Vitaitė džiaugiasi, kad Druskininkuose visuomet gera stovyklauti, muzikuoti ir koncertuoti. Tam nesutrukdė ir sudėtingas karantino laikotarpis bei vis dar tvyranti viruso grėsmė. „Mes vieni pirmųjų iš nevyriausybinių organizacijų rengėme išvažiuojamąją stovyklą nuo pat liepos pirmų dienų, nes kiti savo veiklas labiau kėlė į liepos vidurį ir vėliau. Labai pasiteisino organizavimas mažesnėmis grupelėmis. Laikėmės saugumo reikalavimų. Visos baimės greitai išgaravo vos tik susitikus, nes žmonės labai buvo pasiilgę bendravimo, muzikavimo ir būvimo drauge. Neįgaliesiems būtina išeiti iš savo namų, lankomų centrų ir pabūti kurortiniame mieste, apsuptame gamtos. Visi grįžo ne tik fiziškai sustiprėję, bet ir patyrę gerų emocijų. Šios muzikinės stovyklos – tai muzikinis ugdymas, kartu ir bendravimas, ir šalies pažinimas, ir savo idėjų skleidimas.“

Tai buvo pirmoji muzikinės stovyklos Druskininkuose dalis. Antroji bus rugpjūčio 15-19 d. Taip pat šią vasarą orkestro dalyvių dar laukia kiti prasmingi kūrybiniai projektai Klaipėdoje, Trakuose, Vilniuje.

Šio orkestro veikla finansuojama Neįgaliųjų reikalų departamento prie SADM, Lietuvos kultūros tarybos, dalyvių, suinteresuotų įstaigų, rėmėjų lėšomis.