Nacionalinio SPALVŲ MUZIKOS orkestro vasara

Kalendoriuje tirpstančios paskutinės vasaros dienos kviečia stabtelti ir pažvelgti į prabėgusią vasarą, dovanojusią nacionaliniam SPALVŲ MUZIKOS orkestrui visą puokštę nuostabių susitikimų, naujų patirčių, kūrybinių atradimų. LSKD „Guboja“ suburtas orkestras šiais metais buvo kviečiamas į draugijos organizuotas dvi muzikos stovyklas ir dvi kūrybines laboratorijas: liepos 1–5 d. vyko muzikinė stovykla Druskininkuose I dalis, rugpjūčio 2–5 kūrybinės dirbtuvės Klaipėdoje I d., rugpjūčio 5–8 d. kūrybinių dirbtuvių II d, bei rugpjūčio 15-19 d. muzikinės stovyklos Druskininkuose II dalis  Kiekvieno iš šių kūrybinių susitikimų kulminacija tapo nacionalinio SPALVŲ MUZIKOS orkestro koncertas, kurio paklausyti susirinkdavo nemažas būrys žmonių.

Vertindama turiningą orkestro vasarą, LSKD „Guboja“ pirmininkė Viktorija Vitaitė džiaugiasi, kad nepaisant užklupusių išbandymų dėl COVID–19, rengtos muzikinės stovyklos ir kūrybinės dirbtuvės parodė, kiek žmonėms su negalia svarbi ir reikšminga meninė, kūrybinė veikla: „Jau vien ką reiškia aplinkos pakeitimas po sunkaus karantino laikotarpio, sveikatai palankus pajūrio oras, gamta. O kur dar kūrybinio potencialo palaikymas, muzikavimo džiaugsmas, būvimas kartu. Labai norėjome savo žmones išlaisvinti nuo visą šalį kaustančio nerimo dėl šio viruso ir parodyti, kad saugantis ir laikantis visų rekomendacijų, galima nuveikti daug gražių darbų. Dėl saugumo reikalavimų teko susitikimus skaidyti į mažesnes grupeles, skelti į dvi dalis, bet tai tik pasiteisino, tai leido mums surengti daugiau koncertų poilsiautojų pamėgtuose miestuose.“ – kalbėjo V. Vitaitė.

Pakiliomis nuotaikomis dalinasi ir nacionalinio SPALVŲ MUZIKOS orkestro vadovė ir vyr. dirigentė Natalija Pugačienė: „Esame labai laimingi, kad galėjome kartu kurti, muzikuoti, tiesiog būti drauge. O šių metų patirti iššūkiai dėl COVID- 19, tai tik dar labiau sustiprino mus, parodė, kiek mums yra svarbi muzika, kultūra, kūrybinis bendradarbiavimas. Tai mus įkvepia naujiems darbams.“

Nors vasara jau baigiasi, tačiau rudenį dar lauks vienas susitikimas – koncertas su nacionaliniu SPALVŲ MUZIKOS orkestru. Rugsėjo 8 dieną 18 val. šv. Kotrynos bažnyčioje kviečiame į puikų koncertą. Išankstinė dalyvių registracija BŪTINA. Registracijos anketą rasite čia:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfh9xGuKa2G7WSNMdpF9ZqlVmu5wbYsKZqpAiw0rFScuiaTFQ/viewform?usp=sf_link
Svarbu! Koncerto metu žiūrovams būtina dėvėti veido kaukes.

ORKESTRO VEIKLĄ ORGANIZUOJA:

Lietuvos specialiosios kūrybos draugija „Guboja“

ORKESTRO VEIKLĄ REMIA:

Neįgaliųjų reikalų departamentas prie SADM,

Lietuvos kultūros taryba.