Naujienos iš LSKD „Gubojos“ respublikinės tarybos

Kai pastarojo laikotarpio įvykiai koreguoja kiekvieno iš mūsų kasdienybės ritmą, LSKD „Guboja“ operatyviai skuba prisitaikyti prie pasikeitimų ir savo darbus bei iniciatyvas perkelia į virtualiąją erdvę:

„Šioje situacijoje turime užtikrinti, kad veikla toliau būtų sklandžiai tęsiama. Nes kaip tik šiuo metu yra labai svarbus vienas kito palaikymas, visokeriopa pagalba, bendra kūrybinė veikla, kuri mus stiprina, vienija ir padeda mintis nukreipti į pozityvius dalykus“, – drąsino šios draugijos pirmininkė Viktorija Vitaitė.

Šių metų veikla

Šiais metais „Gubojos“ iniciatyvos yra finansuojamos 2020 m. Neįgaliųjų asociacijos veiklos rėmimo projekto lėšomis. Vilniuje ir Klaipėdoje vykdomi Socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems bendruomenėje projektai, kuriuos remia šių miestų savivaldybės, o projektas „Neįgaliųjų bendruomenės muzikinės iniciatyvos Lietuvos regionams“ yra finansuojamas Lietuvos kultūros tarybos.

Šioje nevyriausybinėje organizacijoje, pasitelkiant virtualių pokalbių platformą ZOOM, buriami LSKD „Gubojos“ skyrių, padalinių, atstovybių ir įstaigų vadovai, kurie supažindinami su naujausiais LR Vyriausybės, SADM bei Neįgaliųjų reikalų departamento prie SADM nurodymais dėl tolesnio veiklos organizavimo karantino laikotarpiu.

Darbų tęstinumas nuotoliniu būdu

Atsižvelgiant į situaciją, rekomenduojama darbus vykdyti nuotoliniu būdu, o jei reikia kontaktinių paslaugų, jas teikti tik ypatingais atvejais,  apsirūpinus būtinomis saugumo priemonėmis, kad nekiltų pavojus nei darbuotojams, nei paslaugų gavėjams. Kaip pastebi Viktorija Vitaitė, šiuo metu draugijoje labai svarbu suteikti tai, kas žmonėms reikalingiausia:

„Be mūsų pagrindinių darbų – meninio, kūrybinio užimtumo, neįgaliųjų teisių gynimo veiklos, atsižvelgdami į situaciją persiorientuojame ir į kitas pagalbos formas. Taip atsiranda ir savitarpio supratimas. Štai Druskininkų skyriuje mūsų darbuotojai sunkiau gyvenančioms šeimoms į namus išvežiojo įvairias rankdarbiams skirtas priemones, kad šie žmonės galėtų kurti ir užsiimti menine veikla niekur neišeidami. Tad mums dabar svarbiausia palaikyti ryšį su savo nariais ir sužinoti, kur, kokiame rajone ir kokia pagalba jiems reikalinga. Aiškinamės, gal kam netgi maisto, vaistų ar apsaugos priemonių trūksta. Viešajai įstaigai „Mažoji guboja“ net gimė iniciatyva siūti medicinines kaukes“, – kalbėjo V. Vitaitė.

Dėl šios priežasties virtualiojoje pokalbių platformoje nuolat vyksta pasitarimai su padalinių vadovais, taip pat aiškinamasi dokumentacijos pildymo, administraciniai klausimai. Intensyviai tęsiama ir organizacinė LSKD „Gubojos“ respublikinės tarybos veikla, kuri kovo 24 d. virtualiai susirinko į posėdį. Jame aptartas ir rengiamų ataskaitų pateikimas, kuris bus gegužės mėnesį

„Spalvų muzikos“ orkestro kūrybinės dirbtuvės

O štai kovo 25 d. vyko įžanginės neįgaliųjų nacionalinio „Spalvų muzikos“ orkestro kūrybinės dirbtuvės. Projektų vykdytoja Aušra Abromaitienė pasakojo: „Iš viso susibūrė 12 orkestro organizatorių ir vadovų iš Vilniaus, Klaipėdos, Šiaulių, Alytaus, Joniškio. Kalbėta apie šių metų planus, renginius, aptartas ir repertuaras. Deja, teko atsisakyti tarptautinių renginių, vietoj jų labiau telksimės į projektus Lietuvoje.“

Veikla tęsiama karantino metu

Tad net ir karantino metu draugijos nariai nebus paliekami be veiklos. Žmonės skatinami namuose ar vieni, ar padedami artimųjų, muzikuoti, piešti, megzti, nerti, o padaryti darbeliai yra fotografuojami ir greitu laiku bus eksponuojami virtualioje erdvėje.

Emocinė pagalba

Šiuo metu būnantiems namuose taip pat teikiama ir emocinė pagalba, palaikomas ryšys su narių šeimomis, nuolat informuojama, kaip toliau bus vykdoma kūrybinė veikla, socialinio tinklo „Facebook“ LSKD „Guboja“ paskyroje kaskart vis atnaujinama informacija, kaip elgtis COVID-19 viruso akivaizdoje.

„Šių dienų technologijos yra pažangios ir leidžia mums bent taip susitikti, spręsti opias problemas. Bet nekantriai laukiame, kada vėl galėsime išeiti iš namų, apsikabinti ir nieko nebijant bendrauti, kurti, tobulėti. Tas laikas tikrai ateis, bet kol kas likime ir būkime saugūs namuose“, – palaikydama visus, kalbėjo draugijos pirmininkė Viktorija Vitaitė.