Neįgaliųjų bendruomenės sąskrydis ,,Už miestą tau ir man“ Alytuje

Birželio 16-17 d. Lietuvos specialiosios kūrybos draugija „Guboja“, bendradarbiaudama su Alytaus miesto savivaldybe, organizavo neįgaliųjų bendruomenės sąskrydį „Už miestą tau ir man“. Renginio globėjas – Alytaus miesto savivaldybės meras Nerijus Cesiulis. Renginio partneriai: Alytaus jaunimo centras, Alytaus miesto teatras, Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjunga, Lietuvos neįgaliųjų draugija. Tai skirtumus dėl negalios ištrinantis socialinės ir kultūrinės įtraukties renginys, vienijantis turinčius ir neturinčius negalios moksleivius, jaunimą bei įvairaus amžiaus meno mėgėjus ir amatininkus. Mes esame už visiems patogų, kuriantį miestą ir kviečiame jame veikti kartu. Sąskrydžio vedantysis – dainininkas Jurgis Brūzga.

Birželio 16 d. Alytaus jaunimo centre vyko šio renginio startas. Jis buvo skirtas draugijos „Guboja“ veiklos 30-čiui Alytuje paminėti. Šiame renginyje gausiai dalyvavo Alytaus miesto moksleiviai, Alytaus jaunimo centro lankytojai bei neįgaliųjų organizacijos, įstaigos. Pradžioje buvo atidaryta jungtinė Alytaus gubojiečių (asociacijos Alytaus „Guboja“ ir Socialinių paslaugų centro Neįgaliųjų dienos centro) kūrybos darbų paroda, parodytas VšĮ „Mažoji guboja“ (sutrikusio intelekto asmenų) judesio teatro spektaklis „Sugrįžimai“ (režisierius Povilas Krivickas). Po spektaklio vyko trumpa diskusija „GALIU/NEGALIU. REIKIA/NEREIKIA“ bei jungtinis visų renginio dalyvių flešmobas, kurį vedė Alytaus jaunimo centro šokių studija ,,Tau“. Renginio metu Alytaus miesto meras Nerijus Cesiulis pasveikino susirinkusius su draugijos ,,Guboja“ ir Alytaus ,,Gubojos“ 30-mečiu bei įteikė padėkas veiklos pradininkams ir ištikimiems bendražygiams už ilgametę ir prasmingą veiklą, mažinant neįgaliųjų kultūrinę ir socialinę atskirtį. Renginį vainikavo mero dovana susirinkusiems – didelis ir skanus tortas, grojo saksofonininkas Karolis Pratkus. Nuoširdžiai dėkojame merui už padėkas ir dovaną bei Alytaus miesto savivaldybei už paramą ir pagalbą organizuojant renginį. Taip pat didelis ačiū mūsų ištikimam partneriui Alytaus jaunimo centrui ir jo direktorei Jūratei Treigienei už jaukų ir šventišką priėmimą. 

Birželio 17 d., Alytaus miesto šventės metu, Dainų slėnio pieigose (Šilo gatvės scena) 18.00-21.00 val. vyko neįgaliųjų bendruomenės sąskrydžio „Už miestą tau ir man“ tęsinys. Susirinkusius savo daina pasitiko dainininkas Jurgis Brūzga. Šilo scenoje koncertavo nacionalinis ,,Spalvų muzikos“ orkestras (vyr. dirigentas Romualdas Brūzga) ir grupė iš Panevėžio „Nešpėtni bernai“; Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos kolektyvai – vyrų vokalinis ansamblis iš Kauno „Bičiuliai“ (vadovas Vytautas Brušnius), vokalinis ansamblis iš Prienų „Puriena“ (vadovė Onutė Matusevičiūtė), folkloro ansamblis „Ramočia“ iš Kelmės (vadovas Valdas Rutkūnas); Alytaus miesto neįgaliųjų draugijos ansamblis „Dzūkijos atgaiva“ (vadovas Kęstutis Baranauskas), Lazdijų rajono neįgaliųjų draugijos ansamblis ,,Atjauta“ (vadovas Robertas Vilkauskas), Alytaus jaunimo centro šokių studija ,,Rūta“ (vadovė Rūta Mekišaitė), dainininkė iš Alytaus Jūratė Mokrecovaitė, duetas „Vėjų rožė“, Grazzy Eye, Morning Dew ir Ignas Skudrickas iš Vilniaus. Smagu, kad renginyje apsilankė, dalyvius pasveikino Alytaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Giedrius Griškevičius. Renginio metu vyko asmenų su negalia kūrybos darbų mugė, kurioje dalyvavo Alytaus miesto socialinių paslaugų centras, VšĮ Alytaus neįgaliųjų užimtumo dienos centras, VšĮ LASS pietvakarių centras, LASS Klemės rajono filialas, Alytaus rajono neįgaliųjų draugija. Sąskrydžio dalyviai taip pat įsiliejo į Alytaus miesto šventės dalyvių eiseną, kitas veiklas. Nuoširdus ačiū renginio dalyviams už bendrystę ir neišsenkantį kūrybiškumą.

Dėkojame Alytaus miesto savivaldybei už galimybę įsilieti į miesto šventę, Alytaus miesto teatrui už visokeriopą pagalbą ir supratimą organizuojant renginį, Alytaus jaunimo centro šokių studijai už gražius šokius, aktyviems ir draugiškiems savanoriams už pagalbą. Lietuvos specialiosios kūrybos draugijos „Guboja“ veiklą dalinai finansuoja Neįgaliųjų reikalų departamentas prie SADM ir Lietuvos kultūros taryba.

Nuotraukos fotografės Sandros Degutytės.