Paroda Druskininkų M. K. Čiurlionio meno mokykloje

Rugpjūčio 19 d. draugija „Guboja“ Druskininkų M. K. Čiurlionio meno mokykloje (Vytauto g. 23, Druskininkai) atidarė Šiaulių miesto savivaldybės globos namų padalinio Dienos centro ,,Goda“ dailės studijos menininkų kūrybos darbų parodą „Grafika kaip taurė, kurios negali išgerti, nes ji prisipildo dar ir dar“. Į parodos atidarymą susirinko Druskininkų muzikinės stovyklos dalyviai, Druskininkų gubojiečiai, kiti svečiai. Įžanginį žodį tarė ,,Gubojos” pirmininkė Viktorija Vitaitė, susirinkusius pasveikino Druskininkų M. K. Čiurlionio meno mokyklos direktorė Ona Olšauskienė. Eksponuojamus darbus pristatė ir apie kūrybos procesą papasakojo dienos centro ,,Goda“ dailės studijos būrelio vadovė Ilona Būdavaitė ir patys autoriai. Paroda meno mokykloje bus eksponuojama iki rugpjūčio 31 d. 

,,Kiekvieną kartą kuriant norisi patirti naujų atradimų ir nustebinti save gautu rezultatu. Šias emocijas kūrėjui garantuoja grafikos technika. Norėdami įaudrinti vaizduotę, išlaisvinti kūrybiškumą ir atpalaiduoti vidines patirtis, ėmėmės kurti grafikos darbus, ant kurių reikia užlipti kojomis, pašokinėti, paspausti ar pakumščiuoti. Toks kūrybinio proceso įveiklinimas atveria naujas galimybes papasakoti apie save ar palikti žymų pėdsaką. Sekite dienos centro „Goda“ kūrėjų paliktais atspaudais, juk – „grafika kaip taurė, kurios negali išgerti, nes ji prisipildo dar ir dar“, – teigia dailės studijos kūrėjai.

Draugija „Guboja“ – skėtinė asociacija, vykdanti žmonių su negalia meninį-estetinį ugdymą, socialinę integraciją į visuomenę. Viena iš asociacijos veiklos krypčių – vizualiniai menai. Kasmet „Guboja“ surengia 5-6 parodas įvairiuose Lietuvos miestuose. Parodų tikslas – skatinti asmenų su negalia kūrybinę saviraišką, supažindinti visuomenę su jų kūrybiniais pasiekimais.

Parodos organizatorius: Lietuvos specialiosios kūrybos draugija ,,Guboja”.
Partneris: Šiaulių miesto savivaldybės globos namų padalinio Dienos centras ,,Goda”.
Draugijos ,,Guboja” veiklą finansuoja Neįgaliųjų reikalų departamentas prie SADM.