Paroda „Karalių pasakos“ Druskininkuose

Rugpjūčio 14 d. Druskininkų M. K. Čiurlionio meno mokykloje vyko draugijos „Guboja“ organizuojamos parodos „Karalių pasakos“ atidarymas. Jo metu pristatyti Šiaulių miesto savivaldybės globos namų padalinio Dienos centro ,,Goda“ dailės studijos ir Lietuvos specialiosios kūrybos draugijos „Guboja“ Druskininkų skyriaus menininkų su negalia darbai, įkvėpti M. K. Čiurlionio kūrybos. Atidaryme dalyvavo ir tarptautinio muzikos konkurso ir festivalio „Muzika be sienų“ mokslinės-metodinės konferencijos dalyviai. Susirinkusius liaudies daina pradžiugino solistė Vaida Butautaitė-Sankovskaja, eksponuojamus darbus pristatė draugijos „Guboja“ Druskininkų skyriaus dailės užsiėmimų vadovė Jūratė Kazakevičiūtė bei patys kūrėjai. Parodą apžiūrėjo ir muzikinės stovyklos I pamainos dalyviai, na o II pamainos dalyviai aplankė vėliau. Parodą Druskininkų M. K. Čiurlionio meno mokykloje galima apžiūrėti rugpjūčio 14-31 d.

Virtualios realybės filmas „Angelų takais“ paskatino dienos centro „Goda“ dailės studijos lankytojus peržiūrėti M. K. Čiurlionio tapybos ir piešinių kolekcijas internete. Tada įvyko tarsi magiška transformacija, kai atgijusios spalvos suteikė M. K. Čiurlionio paveikslams naują skambesį, jie tapo aktualūs, atpažįstami bei ragino patirti emocines keliones, ieškoti sąsajų su supančia kasdienybe. Ši vizuali kelionė atgaivino prisiminimus apie Druskininkus ir ten praleistas muzikines nacionalinio „Spalvų muzikos“ orkestro stovyklas, motyvavo rūpintis vidinio kūrybinio augimo puoselėjimu. Susitikimas su ryškiaspalviu Čiurlioniu privertė pergalvoti ir perjausti lietuviškos tapatybės spalvingumą, ribas ir subtilumus. Kiekvienas linijos vingis ir piešinių daugiasluoksniškumas dailės studijos lankytojų darbuose leidžia apčiuopti magišką norų, jausmų, išgyvenimų gilumą ir savitumą. Dailės studijos vadovė Ilona Būdavaitė.

Lietuvos specialiosios kūrybos draugijos „Guboja“ Druskininkų skyrius jau daug metų aktyviai dirba meno srityje. Užsiėmimų metu ugdytiniai mokosi dailės pagrindų, įvairių taikomosios dailės ir daliųjų amatų technikų: tapybos, piešimo, grafikos, keramikos, tekstilės ir kt. Skyriaus lankytojų darbai dažnai puošia ne tik Druskininkų krašto, bet ir kitų Lietuvos kampelių galerijas, bibliotekas, kitas viešąsias erdves. M. K. Čiurlionio kūrybos tradicija yra neatskiriama jų savasties ir kūrybinio įkvėpimo dalis. Parodai „Karalių pasakos“ jie darbus atliko pastele ir pieštukais. Žvelgdami į M. K. Čiurlionio paveikslų reprodukcijas gubojiečiai kūrė savo interpretacijas. Juk kiekvienas iš mūsų esame karaliai ir galime kurti savo pasakas, kuriose atsispindi mūsų asmenybės ir kartu visas pasaulis. Dailės užsiėmimų vadovė Jūratė Kazakevičiūtė.

Draugija „Guboja“ – skėtinė asociacija, vykdanti žmonių su negalia meninį-estetinį ugdymą, socialinę integraciją į visuomenę. Viena iš asociacijos veiklos krypčių – vizualiniai menai. Kasmet „Guboja“ surengia 5-6 parodas įvairiuose Lietuvos miestuose. Parodų tikslas – skatinti asmenų su negalia kūrybinę saviraišką, supažindinti visuomenę su jų kūrybiniais pasiekimais.

Parodos organizatorius: Lietuvos specialiosios kūrybos draugija ,,Guboja”.
Partneriai: Druskininkų M. K. Čiurlionio meno mokykla, Šiaulių miesto savivaldybės globos namų padalinio Dienos centras „Goda“, Lietuvos specialiosios kūrybos draugijos „Guboja“ Druskininkų skyrius.
Draugijos ,,Guboja“ dailės-parodinę veiklą finansuoja Neįgaliųjų reikalų departamentas prie SADM.
Nuotraukos – Dariaus Abromaičio.