Paroda „Mano spalvotas pasaulis“ A. Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje

Birželio 9 d. 12 val. Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos didžiojoje salėje vyko dienos užimtumo centro „Mažoji guboja“ lankytojų dailės darbų parodos „Mano spalvotas pasaulis“ atidarymas. Bibliotekoje eksponuojami 10 autorių 18 dailės darbų.

Parodos pristatyme dalyvavo paveikslų autoriai, jų tėveliai, artimieji, kiti „Gubojos“ bičiuliai, bibliotekos darbuotojai. Įžanginėje kalboje parodos kuratorė Aušra Abromaitienė ir „Gubojos“ pirmininkė Viktorija Vitaitė pristatė parodą, draugijos veiklą. Sveikinimo žodį tarė A. Mickevičiaus viešosios bibliotekos direktorė Emilija Banionytė. Parodos atidarymą vainikavo LSKD „Guboja“ SPALVŲ ORKESTRO studijos (vadovai Romualdas ir Valerija Brūzgos, Raimonda Janutėnaitė, Mindaugas Valaitis) muzikantai, kurie pirmą kartą po karantino suvaržymų grįžo į sceną.

Po dailės darbelių pristatymo, nedidelio, bet nuotaikingo koncerto visi susirinkusieji apžiūrėjo bibliotekoje eksponuojamą dailininkės Gintarės Gudžiūnienės darbų parodą su gražiai sutapusiu panašiu pavadinimu „Gintarės spalvų pasaulis“, apžiūrėjo A. Mickevičiaus bibliotekos pastatą – rūmus, kurie kadais priklausė Tiškevičiams, o šiandien yra atrestauruoti ir maloniai džiugina savo architektūriniu paveldu, jaukumu ir unikalia vietos dvasia.

Parodos organizatorius – LSKD „Guboja“. Tradicija rengti žmonių su negalia parodas, susitikimus tęsiama daugiau kaip 25 metus. Tokių parodų yra suorganizuojama po kelias į metus visoje šalyje kaskart pasirenkant vis kitas vietas – bibliotekas, edukacines erdves, įvairias renginių, koncertų sales. O ši paroda A. Mickevičiaus bibliotekoje rengiama taip pat ne pirmą kartą, tačiau tai pirmasis „gubojiečių“ meno kūrinių pristatymas viešai po kelis metus trukusios bibliotekos pastato renovacijos.

Tad už parodos „Mano spalvotas pasaulis“ eksponavimą „Gubojos“ organizatoriai nuoširdžiai dėkoja Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešajai bibliotekai, kultūrinių renginių organizatorei Rūtai Skorupskaitei koordinuojant parodos pristatymą, suteikiant galimybę viešinti žmonių su negalia kūrybą.

Parodą veiks 2020 m. birželio 1-30 dienomis. Tad, vilniečiai ir svečiai, „gubojiečiai“ ir jų draugai, nepraleiskite progos pasinerti į „Mažosios gubojos“ lankytojų sukurtą spalvų karalystę.

Draugijos ,,Guboja” parodinę veiklą 2020 m. dalinai finansuoja Neįgaliųjų reikalų departamentas prie SADM.