Perliukai

Draugijos „Guboja“ organizuojamas konkursas-festivalis „Perliukai“ – tai tradicinis, kas trejus metus vykstantis, nacionalinis jaunų neįgalių dainininkų ir instrumentalistų konkursas-festivalis, kuriuo siekiama ugdyti vaikų ir jaunuolių su negalia (3-29 metų) meno bei kūrybos poreikį, skatinti meninę saviraišką, atrinkti geriausius vokalinius, instrumentinius ansamblius, solistus. Tai tęstinis, inovatyvus muzikinis renginys, kuriame muzikos atlikėjai su neįgalia ir sveikieji lygiaverčiais pagrindais debiutuoja, atskleidžia muzikinius gebėjimus, bendradarbiauja su muzikos profesionalais, įgyja koncertinės patirties. Tai yra novatoriškas konkursas-festivalis, kuriuo telkiama veržli, kūrybinga, talentingų vaikų ir jaunuolių bendruomenė, siekianti veiksmingai įsilieti į kultūrinį šalies gyvenimą.

„Perliukai“ organizuojami kas trejus metus: I konkursas-festivalis vyko 2005-2006 m., II – 2009-2010 m., III – 2013-2014 m. 2017-2018 m. vykusiame IV konkurse-festivalyje „Perliukai“ dalyvavo apie 500 jaunų atlikėjų, jų pedagogų iš 55 organizacijų. Per dvejus metus įvyko penki regioniniai konkursai-festivaliai Klaipėdoje, Alytuje, Šiauliuose, Kauno raj. (Raudondvaryje) ir Vilniuje, kuriuos nuoširdžiai priėmė ir rėmė šių miestų ar rajonų savivaldybės. Šių renginių dviejose konkursinėse kategorijose varžėsi įvairios sudėties neįgalių vaikų ir jaunuolių ansambliai, solo atlikėjai iš 20 savivaldybių. Muzikiniais pasirodymais regioninių konkursų dalyvius ir žiūrovus džiugino žinomi kolektyvai – Šiaulių berniukų ir jaunuolių choras „Dagilėlis“, Šiaulių universiteto Muzikos pedagogikos katedros mišrus choras ,,Studium“, Klaipėdos karalienės Luizės jaunimo centro vaikų senosios muzikos ir šokio ansamblis „Dolce musica“ bei dainos studija ,,Keberiokšt“, Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos, Klaipėdos S. Šimkaus konservatorijos, Kauno A. Kačanausko muzikos mokyklos, Kauno J. Naujalio muzikos gimnazijos ir Kauno raj. Garliavos meno mokyklos mokiniai, Alytaus jaunimo centro vokalinė studija „Boružėlė“, popgrupė „HEY!“, kiti atlikėjai.

Tarp regioninių konkursų-festivalių vyko laureatų konsultacijos, kūrybinės dirbtuvės, koncertai, edukaciniai, kiti renginiai. Šio konkurso laureatai bendradarbiavo ir koncertavo su muzikos profesionalais, neįgaliųjų nacionaliniu ,,Spalvų muzikos“ orkestru, dalyvavo tarptautiniame M. K. Čiurlionio festivalyje Palangoje bei tarptautiniame konkurse-festivalyje „Muzika be sienų“ Druskininkuose, o taip pat atstovavo Lietuvą tarptautiniuose festivaliuose Pietų Korėjoje ir Rusijoje.  

Konkurso-festivalio uždarymas su jungtiniais laureatų ir profesionalių muzikantų koncertais, edukaciniais renginiais vyko Vilniuje 2018 m. lapkričio mėn. Juose dalyvavo apie 200 dalyvių. Kartu su laureatais koncertavo neįgaliųjų nacionalinis „Spalvų muzikos“ orkestras (vyr. dirigentas Romualdas Brūzga) bei neabejotinai ryškūs, aktyviai koncertuojantys Lietuvos muzikos atlikėjai – valstybinis pučiamųjų instrumentų orkestras „Trimitas“ (vyr. dirigentas Ugnius Vaiginis), Liutauro Janušaičio grupė, choras ,,ARTyn“, džiazo pianistas, LMTA džiazo katedros vedėjas, prof. Artūras Anusauskas su studentais, Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos mokiniai, popgrupė ,,Hey!“ (vadovė Viktorija Kalpokaitė), dainininkas Jurgis Brūzga, klarnetininkas Karolis Pratkus, kiti atlikėjai. Taip pat vyko tarptautinė metodinė savaitė ,,Neįgaliųjų muzikinis ugdymas ir įtrauktis į visuomenę“, skirta muzikos pedagogams, kitiems darbuotojams, dirbantiems su neįgaliais vaikais ir jaunimu. 

Nuo 2017 metų  konkurso-festivalio „Perliukai“ laureatai kiekvieną vasarą vyksta į PERLIUKŲ AKADEMIJĄ Palangoje. „PERLIUKŲ AKADEMIJA“ – tai šio konkurso-festivalio tęsinys ir inovacija, kuria siekiama padėti gabiems muzikai neįgaliems vaikams ir jaunimui tobulinti muzikinius gabumus, sudaryti sąlygas koncertinei praktikai, lygaverčiam dalyvavimui tarptautiniame „M. K. Čiurlionio“ festivalyje Palangoje.