„Perliukų akademija“ Palangoje

Jau trečius metus draugija „Guboja“, bendradarbiaudama su VšĮ „Klasika LT“, sudaro galimybę respublikinio jaunų neįgaliųjų muzikos atlikėjų konkurso-festivalio „Perliukai“ laureatams koncertuoti tarptautinio M. K. Čiurlionio festivalio renginiuose Palangoje. 2019-ųjų liepos 5-11 d., festivalio metu veikė „Perliukų akademija“ Palangoje, kurios veikloje dalyvavo 19 asmenų iš Vilniaus, Klaipėdos, Plungės, Kauno, Šeduvos, Mažeikių, Palangos. Tai – gabūs muzikai jauni asmenys, turintys negalią, jų pedagogai, juos lydintys asmenys bei profesionalūs muzikantai. Šios akademijos veikla buvo finansuota Neįgaliųjų reikalų departamento prie SADM, Lietuvos kultūros tarybos, dalyvių lėšomis. 

„Perliukų akademija“ yra respublikinio jaunų neįgaliųjų muzikos atlikėjų konkurso-festivalio „Perliukai“ (organizuojamas nuo 2004 m.) tęsinys ir inovacija, kuria siekiama padėti gabiems muzikai neįgaliems vaikams ir jaunuoliams tobulinti muzikinius gabumus, sudaryti sąlygas koncertinei praktikai, lygaverčiam dalyvavimui tarptautiniame „M. K. Čiurlionio“ festivalyje Palangoje. 

Į „Perliukų akademiją“ atvykusiems jauniems muzikos talentams vyko kūrybinės dirbtuvės, kurių metu jie tobulino repertuarą, o taip pat įgyvendino jungtines muzikines programas kartu su muzikos profesionalais, žmonių su negalia muzikinio ugdymo specialistais: žymia pianiste, prof. Aleksandra Žvirblyte, Lietuvos operos ir baleto teatro orkestro muzikantu, trombonininku Mindaugu Valaičiu, aktyviai koncertuojančia dainininke Raimonda Janutėnaite, žymios muzikų dinastijos atstove, pianiste Donata Domarkaite bei puikiais muzikos pedagogais, LSKD „Guboja“ SPALVŲ ORKESTRO vadovais Romualdu ir Valerija Brūzgais. Du ryškiausi „Perliukų akademijos“ dalyviai dalinosi scena su patyrusiais muzikos meistrais. Tai vilnietis, džiazo pianistas Raigardas Daraganas, šiuo metu studijuojantis Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, prof. Artūro Anusausko klasėje, kuris koncertavo liepos 8 d.  Kurhauzo salėje kartu su pasaulinio lygio pianistu prof. Petru Geniušu, bei dainininkė, luokiškė, šiuo metu gyvenanti Klaipėdoje, Vaida Butautaitė, kuri koncertavo liepos 10 d. toje pačioje salėje kartu su puikiais operos dainininkais Vilija Kuprevičiene ir Mindaugu Jankausku.

„Perliukų akademijos“ dalyviai: Deividas Kaniauskas iš Plungės, Rinalda Pocevičiūtė iš Mažeikių, Irmina Beneševičiūtė iš Šeduvos, Vaida Butautaitė iš Klaipėdos, Raigardas Daraganas ir Deividas Mankevičius iš Vilnius, Rendis Tamoševičius ir Benediktas Lekavičius iš Palangos taip pat aktyviai dalyvavo ir kituose tarptautinio M. K. Čiurlionio festivalio renginiuose – koncertavo jaunųjų talentų maratone prie Gintaro muziejaus, surengė koncertą vaikų reabilitacijos sanatorijoje „Palangos gintaras“ bei Lietuvos paraplegikų asociacijosLandšafto terapijos ir rekreacijos centre“ Monciškėse. 

Didelį įspūdį „Perliukų akademijos“ dalyviams paliko edukacinis renginys „Kelias į Parnasą“, kurį nepaprastai patraukliai ir įdomiai vedė prof. Aleksandra Žvirblytė kartu su žymiu saksofonininku prof. Petru Vyšniausku. Jaunieji talentai ne tik klausėsi šių puikių atlikėjų pasirodymų, bet ir muzikavo kartu. Smagu, kad šiame renginyje apsilankė nemažas būrys draugijos Alytaus „Guboja“ vaikų ir jaunimo, dalyvaujančių kūrybinėse dirbtuvėse Palangoje. 

„Perliukų akademija“ pavyko, tad tikimės, kad ir kitais metais vasarą jaunieji talentai, turintys negalią, susitiks Palangoje.