Renginiai kraunami

« Visi Renginiai

  • Šis renginys jau įvyko.

Paroda ,,Kūrybinės metamorfozės“

2023-03-8 11:30 - 2023-03-22 17:00

Lietuvos specialiosios kūrybos draugijos „Guboja“veiklos 30-mečiui skirta paroda

„Kūrybinės metamorfozės“

Eksponuojama 2023 m. kovo 8 – 22 d.
Seimo narės Monikos Ošmianskienės iniciatyva

Draugija „Guboja“ – vienintelė skėtinė neįgaliųjų asociacija, kryptingai veikianti neįgaliųjų kultūrinės, meninės veiklos, socialinės ir kultūrinės atskirties mažinimo srityse jau 30 metų. Kasmet organizuojami tarptautiniai, respublikiniai festivaliai, konkursai, akcijos, kiti renginiai, kuriuose dalyvauja iki 4000 asmenų. Viena iš asociacijos veiklos krypčių – vizualiniai menai. Kasmet „Guboja“ surengia 56 parodas įvairiuose Lietuvos miestuose. Parodų tikslas – skatinti asmenų su negalia kūrybinę saviraišką, supažindinti visuomenę su jų pasiekimais.

Šioje parodoje eksponuojami draugijos ,,Guboja“ Druskininkų skyriaus, Šiaulių miesto savivaldybės Globos namų padalinio Dienos centro „Goda“ dailės studijos ir Prienų rajono savivaldybės socialinių paslaugų centro Neįgaliųjų dienos grupės ugdytinių darbai.

Draugijos ,,Guboja“ Druskininkų skyrius jau 20 metų organizuoja įvairias menines veiklas asmenims su negalia. Užsiėmimų metu ugdytiniai mokosi dailės pagrindų, įvairių taikomosios dailės ir daliųjų amatų technikų: tapybos, piešimo, grafikos, keramikos, tekstilės ir kt. Taikant meno terapijos elementus asmenys su negalia ugdo meninius gebėjimus, kūrybiškumą, estetinį pojūtį, dėmesingumą, pasitikėjimą savimi. Draugijos ,,Guboja“ Dailės užsiėmimų vadovės Jūratė Kazakevičiūtė ir Alė Kalėdienė.

Šiaulių miesto savivaldybės Globos namų padalinio Dienos centro „Goda“ dailės studija – tai erdvė asmens kūrybiškumui reikštis ir asmenybės augimui įgalinti. Galimybė eksponuoti savo darbus fizinėse ir virtualiose parodose suteikia vidinį pasitenkinimą bei galimybę pasijusti vertingu. Dailės studija įgalina lankytojus jaustis produktyviais ir gebančiais pasiekti teigiamą rezultatą meninėje veikloje, užtikrina saugią erdvę bendradarbiavimo bei komunikavimo su aplinkiniais galių tobulinimui. Ypatingas dėmesys čia skiriamas terapiniam dailės poveikiui patirti bei emociniams asmenybės potyriams išreikšti. Studijos vadovė – Ilona Būdavaitė.

Prienų rajono savivaldybės socialinių paslaugų centro Neįgaliųjų dienos grupės lankytojai su intelekto sutrikimais parodoje pristato monotipijų darbus. Monotipija – grafikos technika, derinanti ir tapybą, ir grafiką. Kiekvienas išgautas spaudinys unikalus, kadangi visiškai vienodų sukurti neįmanoma. Šios technikos pagalba kūrėjui leidžiama eksperimentuoti, taip atskleidžiamas jo kūrybiškumas, lavinama vaizduotė, ugdomas meninis skonis ir skatinama saviraiška. Mėgstamiausi ir paveikiausi – meno terapijos užsiėmimai. Juos veda užimtumo specialistė Agnė Knašytė.

Šia trijų skirtingų įstaigų lankytojų paroda draugija „Guboja“ kviečia plačiau pažvelgti į spalvingą kūrybos pasaulį, kuris visus mus įkvepia ir praturtina.

Draugijos ,,Guboja“ 2023 m. dailės-parodinė veikla finansuojama Neįgaliųjų reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos lėšomis.

Informacija

Pradžia:
2023-03-8 11:30
Pabaiga:
2023-03-22 17:00

Organizatorius

LSKD Guboja
Telefonas:
+370 555 55555

Vieta

LR Seimas
Lietuva + Google žemėlapis