Renginiai kraunami

« Visi Renginiai

  • Šis renginys jau įvyko.

,,Už teisę kurti ir būti savimi” Šiauliuose

05-8 8:00 - 05-14 19:30

Gegužės 14 d. 18 val. kviečiame visus stebėti virtualią diskusiją „Už teisę kurti ir būti savimi“, kurią rengia Lietuvos specialiosios kūrybos draugija „Guboja“ kartu su partneriais – Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešąja biblioteka ir asociacija „Savarankiškas gyvenimas“. Renginys dalinai finansuojamas Neįgaliųjų reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo  ministerijos lėšomis.

„Už teisę kurti ir būti savimi“ – tai švietėjiškų renginių ciklas, kurį 2017 m. pradėjo draugija „Guboja“. Šios iniciatyvos tikslas – ginti žmonių su negalia teises, mažinti jų socialinę atskirtį, skatinti aktyviai dalyvauti bendruomenės gyvenime, interaktyviomis, novatoriškomis priemonėmis padėti žmonėms su negalia užmegzti lygiaverčius ryšius su sveikųjų visuomene, ugdyti tarpusavio pasitikėjimą, bendrystę, teikti informaciją apie neįgaliųjų poreikius, pradedant aplinkos pritaikomumu, profesiniu užimtumu ir baigiant kultūrine, kūrybine veikla.

Per trejus metus iniciatyva „aplankė“ įvairius Lietuvos miestus, o nuo šiol organizatoriai plečia savo veiklą, kuri keliasi ir į virtualią erdvę, tad renginiai bus prieinami net ir atokiausiems šalies kampeliams bet kuriuo metu.

Nuo gegužės 8 d. šis virtualus socialinės įtraukties projektas pasiekiamas bibliotekos svetainėje bei LSKD „Guboja“ internetiniame puslapyje www.guboja.lt. Čia apsilankiusieji gali pamatyti „Lietuvos geležinkelių“ kartu su asociacija „Savarankiškas gyvenimas“ parengtą medžiagą – joje supažindinama kaip aptarnauti įvairias negalias turinčius žmones. Čia pateikiamos ir dienos centro „Mažoji guboja“ judesio teatro trupės spektaklio „Ilgas kelias namo“ ištraukos (rež. Povilas Krivickas).

Gegužės 14 d. virtualų projektą „Už teisę kurti ir būti savimi“ pratęs diskusija, kurioje bus kalbama apie aukštojo mokslo prieinamumą neįgaliesiems, universalųjį dizainą. Taip pat diskusijos dalyviai dalinsis gyvenimiškomis istorijomis, sklaidys ydingus mitus apie neįgaliųjų savarankiškumo galimybes. Tad visi labai kviečiami gegužės 14 d. 18 val. stebėti diskusiją socialiniame tinkle facebook paskyroje „Lietuvos specialiosios kūrybos draugija „Guboja“. 

Diskusijos dalyviai:
Viktorija Vitaitė – Lietuvos specialiosios kūrybos draugijos „Guboja“ pirmininkė;
Vaida Butautaitė – Lietuvos specialiosios kūrybos draugijos „Guboja“ respublikinės tarybos narė, neįgaliųjų meninės raiškos studijos „Klaipėdos guboja“ vadovė;
Ričardas Dubickas – asociacijos „Savarankiškas gyvenimas“ prezidentas;
Ekaterina Prakapene – Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos direktoriaus pavaduotoja;
Egidijus Elijošius – Šiaulių miesto mero pavaduotojas, ŠU Specialiosios pedagogikos katedros lektorius;
Jurgis Brūzga – dainininkas, Lietuvos specialiosios kūrybos draugijos „Guboja“ ambasadorius.
Gyvenimiškomis sėkmės istorijomis dalinsis žmonės su negalia.

Informacija

Pradžia:
05-8 8:00
Pabaiga:
05-14 19:30
Keisti šrifto dydį
Keisti kontrastą