Tarptautinis festivalis „Saulėta muzika“

2019 m. kovo 21-24 d. Rusijoje, Maskvoje, vyko tarptautinis inkliuzinis festivalis „Saulėta muzika“, skirtas tarptautinei Dauno sindromo dienai paminėti. Šis festivalis yra pirmasis tokio pobūdžio renginys Rusijoje, kuriuo siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į vaikų ir jaunimo su dauno sindromu ir kitą negalią turinčių asmenų muzikinio ugdymo ir socialinės integracijos problemas.  

Šiame festivalyje didelio susidomėjimo sulaukė neįgaliųjų nacionalinio „Spalvų muzikos“ orkestro nariai iš Vilniaus – SPALVŲ ORKESTRAS, vadovaujamas Romualdo ir Valerijos Brūzgų, kurie publikai pristatė nuotaikingą lietuvių liaudies muzikos programą, bei puikus džiazo pianistas Raigardas Daraganas, šiuo metu studijuojantis Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Raigardas šiame festivalyje koncertavo kaip solistas, o taip pat ir su saksofonininkais broliais Nikita ir Vladislav Sokolovais iš Maskvos. Šis tarptautinis trio gyvuoja jau dvejus metus ir sėkmingai koncertuoja tiek Rusijoje, tiek ir Lietuvoje. Festivalyje taip pat dalyvavo žymi dainininkė Diana Gurskaja ir jos studijos auklėtiniai, o taip pat svečiai iš Kišiniovo, Kursko, festivalio „kaltininkai“ orkestras „Saulės natelės“ (jame muzikuoja nemažas būrys dauno sindromą turinčių vaikų ir jaunuolių), kiti atlikėjai. Šio festivalio sumanytoja – ansamblio „Saulės natelės“ vadovė, mūsų bičiulė Tatjana Orechova. Festivalio programa buvo įvairi ir spalvinga: vyko koncertai, susitikimai, ekskursijos, kiti renginiai. Festivalis sulaukė nemažo žiniasklaidos dėmesio – jis buvo pristatytas Rusijos televizijose, intervių davė ir Lietuvos delegacijos atstovai. Lietuvos specialios kūrybos draugijos „Guboja“ pirmininkė Viktorija Vitaitė pasakoja, kad su ansambliu „Saulės natelės“ ir jos vadove Tatjana Orechova bendradarbiauja jau trečius metus. Rusijos kolegos vertina ir labai domisi neįgaliųjų nacionaliniu „Spalvų muzikos“ orkestru, Lietuvoje organizuojamais konkursais, festivaliais, kitais renginiais, nes Rusijoje šios veiklos neįgaliųjų bendruomenei labai trūksta.

Nuoširdžiai dėkojame Neįgaliųjų reikalų departamentui prie SADM ir Lietuvos kultūros tarybai už skirtas lėšas šios išvykos organizavimui.