Draugijos ,,Guboja“ organizuojamas švietėjiškų renginių ciklas ,,Už teisę kurti ir būti savimi“ šiais metais startavo balandžio 12 d. 12 val. nuotoliniu būdu ZOOM platformoje. Šį kartą renginys buvo skirtas Lietuvos verslo kolegijos Klaipėdoje studentams.
Švietėjiškų renginių ciklą ,,Už teisę kurti ir būti savimi“ pristatė draugijos ,,Guboja“ pirmininkė Viktorija Vitaitė. Apie gyvenimo negirdint iššūkius kalbėjo ir supažindino su gestų kalba Lietuvos kurčiųjų draugijos prezidentas Kęstutis Vaišnora. Apie patirtis studijuojant universitete dalinosi neįgaliųjų meninės raiškos studijos ,,Klaipėdos guboja“ vadovė Vaida Butautaitė. Apie regos negalią turinčių žmonių galimybes naudotis technologijomis kalbėjo studijos ,,Klaipėdos guboja“ dalyvis Martynas Vitkus.
Dėkojame Lietuvos verslo kolegijai Klaipėdoje, jos direktorei doc. Dr. Jurgitai Martinkienei už švietėjiško renginio ,,Už teisę kurti ir būti savimi“ priėmimą bei dalyvavimą jame. Dėkojame Lietuvos kurčiųjų draugijos prezidentui Kęstučiui Vašnorai bei Lietuvos gestų vertimo centro kolektyvui už prasmingą bendradarbiavimą. Dėkojame Martynui Vitkui už šio renginio transliaciją Zoom programoje. Dėkojame visiems, kurie atvirai kalbėjo, dalinosi patirtimi ir išgyvenimais, o taip pat tiems, kurie stebėjo šį renginį internetu. Kartu kurkime gražesnį ir teisingesnį pasaulį, kuriame neGalia virs Galia.
Renginio įrašas draugijos ,,Guboja“ facebook paskyroje: https://www.facebook.com/lskd.guboja/videos/360629085325538
Artimiausi „Už teisę kurti ir būti savimi“ renginiai planuojami balandžio 22 d. Klaipėdos raj. Vėžaičių pagrindinės mokyklos 6-10 klasių mokiniams ir gegužės 28 d. Vilniaus lietuvių namų 10-11 klasių moksleiviams.
„Už teisę kurti ir būti savimi“ – tai švietėjiškų renginių ciklas, kurį 2017 m. pradėjo draugija „Guboja“. Šios iniciatyvos tikslas – ginti žmonių su negalia teises, mažinti jų socialinę atskirtį, skatinti aktyviai dalyvauti bendruomenės gyvenime, interaktyviomis, novatoriškomis priemonėmis padėti žmonėms su negalia užmegzti lygiaverčius ryšius su visuomene, ugdyti tarpusavio pasitikėjimą, bendrystę, teikti informaciją apie neįgaliųjų poreikius, pradedant aplinkos pritaikomumu, profesiniu užimtumu ir baigiant kultūrine, kūrybine veikla. Per trejus metus iniciatyva aplankė įvairius Lietuvos miestus, o pandemijos ir karantino laikotarpiu keliasi ir į virtualią erdvę, tad renginiai yra prieinami net ir atokiausiems šalies kampeliams bet kuriuo metu.