Virtuali dailės paroda-konkursas ,,Draugystės spalvos“

Gruodžio 3 d.  startavo virtuali dailės paroda-konkursas ,,Draugystės spalvos”, skirtas Tarptautinei neįgaliųjų dienai. Kviečiame grožėtis ir balsuoti už labiausiai patikusius darbus, spaudžiant ,,Patinka“ šiame facebook albume<<<

Facebook paskyroje 2 savaites vyks balsavimas už labiausiai patikusius piešinius ar dabelius, kurio pabaigoje bus išrinkti 10 daugiausiai balsų surinkę darbai. Jų autoriai bus apdovanoti padėkomis ir atminimo dovanėlėmis. Padėkas taip pat gaus ir parodoje-konkurse dalyvaujančios įstaigos, organizacijos.

Parodą-konkursą kartu ilgamečiais draugais ir partneriais Alytaus jaunimo centru organizuoja draugija ,,Guboja”. Parodos-konkurso dalyviai yra neįgalieji ir sveikieji menininkai iš įvairių Lietuvos miestų: Alytaus, Druskininkų, Joniškio, Šiaulių, Klaipėdos, Vilniaus, Kupiškio, Elektrėnų. Parodos-konkurso tikslas – skatinti neįgaliųjų ir sveikųjų kūrėjų saviraišką, tarpusavio supratimą, bendradarbiavimą, supažindinti visuomenę su jų kūrybiniais pasiekimais. Dėl karantino, deja, neturime galimybės susitikti gyvai, tad ,,Draugystės spalvos” vyks Alytaus jaunimo centro facebook paskyroje.

Draugija „Guboja“, bendradarbiaudama su padaliniais, veiklos partneriais, kasmet organizuoja 5-6 neįgaliųjų dailės darbų parodas su atidarymo, aptarimo, edukaciniais, kitais renginiais įvairių Lietuvos miestų bibliotekose, muziejuose, galerijose, vaikų ir jaunimo centruose, kitose viešose erdvėse. Parodos vyko Vilniuje, Šiauliuose, Klaipėdoje, Alytuje, Druskininkuose ir kituose miestuose. Parodų atidarymų metu neįgalieji kūrėjai pristato savo darbus, o edukacinių programų metu susipažįsta su naujomis dailės technikomis, įgyja naujos kūrybinės patirties. Dailės parodinės veiklos tikslas, kad kuo platesnis visuomenės narių ratas susipažintų su neįgaliųjų žmonių kūrybinėmis galimybėmis ir tokiu būdu keistų požiūrį į negalios ištiktuosius. Šiais metais dėl pandeminės situacijos Lietuvoje dalį parodų tenka organizuoti virtualiuoju būdu.

Dailės parodos-konkurso „Draugystės spalvos“ organizatoriai: Lietuvos specialiosios kūrybos draugija „Guboja“ ir Alytaus jaunimo centras.
Partneris: Lietuvos specialiosios kūrybos draugijos „Guboja“ Alytaus krašto atstovybė.
Draugijos  „Guboja“ dailės parodinė veikla dalinai finansuojama iš 2020 m. Neįgaliųjų asociacijų veiklos rėmimo projektui skirtų lėšų.