Žmonių su negalia dailės darbų paroda „Žiemos įkvėpimai“

Lietuvos specialiosios kūrybos draugija „Guboja“ pristato virtualią dailės darbų parodą „Žiemos įkvėpimai“. Šiuo nelengvu karantino metu daugelis draugijos „Guboja“ padalinių bei partnerių įstaigas, būrelius lankančiųjų asmenų leido laiką namuose arba išeidavo iš namų ribotai. Todėl įkvėpimo ir jėgų sėmėsi piešdami, tapydami, spalvindami, lipdydami ar kitais meniniais būdais išreikšdami save ir savo jausmus. Surinkome jų kūrybos darbus ir sudėjome į parodą. Manome, kad tai padės visuomenei ir mums patiems pamatyti, kas mus įkvepia, palaiko ir skatina judėti toliau. Galbūt tai vaizdas pro langą, gal palesintas paukštis ar krentančios snaigės, o gal žiemos šventės…

Draugija „Guboja“ – skėtinė asociacija, vykdanti žmonių su negalia meninį-estetinį ugdymą, socialinę integraciją į visuomenę. Viena iš asociacijos veiklos krypčių – vizualiniai menai. Kasmet „Guboja“ surengia 5-6 parodas įvairiuose Lietuvos miestuose. Parodų tikslas – skatinti asmenų su negalia kūrybinę saviraišką, supažindinti visuomenę su jų kūrybiniais pasiekimais. Šia paroda startuoja draugijos ,,Guboja“ 2021 m. dailės-parodinė veikla, kuri finansuojama Neįgaliųjų reikalų departamento prie SADM 2021 m. Neįgaliųjų asociacijų veiklos rėmimo projekto lėšomis.

Parodą galite pamatyti Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos svetainėje bei facebook paskyroje, taip pat Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos svetainės skiltyje vaikams. Dėkojame bibliotekoms už galimybę pristatyti žmonių su negalia kūrybinius pasiekimus platesniam visuomenės ratui.

Parodą galite peržiūrėti draugijos „Guboja“ youtube kanale ir facebook paskyroje: